Zavrieť

Porady

SZČO a príjem v Nemecku

prosím o radu.
SZČO mal živnosť 6 mesiacov, počas ktorých mal príjem na Slovensku cca 5000 Eur, ako zamestnanec mal príjem na slov. 950 Eur. Teraz mu prišlo potvrdenie z Nemecka, kde zarobil v čase keď nemal živnosť 770 Eur

Musí byť aj tento zahraničný príjem súčasťou daň. priznania?
Naposledy upravil Janza : 09.03.17 at 12:50
17198467_1596654787014535_1365579937_n.jpg  
17238255_1596654743681206_260047992_n.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Janza a viete mi prosím poradiť, ktoré sumy pôjdu do akých riadkov pri type B - iba toto zahraničie. príjem zo zamest. na Slov. viem, aj príjem zo živnosti. Len toto zahraničie netuším. Priložila som v zadaní prílohu
    veronikasad Bohužial, po nemecky neviem, tak s prekladom nepomôžem . Príjem z DE pripočítaš k príjmom zo záv.činnosti zo SK a na r. 82 ho vyjmeš- Ak budeš robiť DP elektronicky, ostatné riadky ti doplní ...

    Nezabudni na vyplnenie odd. XIII.
    Janza to je najhoršie, že tiež neviem nemecky, tá prvá suma je hrubá mzda, ale neviem ktorá suma je zrazená daň. Navyše to vyzerá, že tam nie sú žiadne soc ani zdr. odvody
    veronikasad daň ťa nezaujíma, len zapltené poistné
    Janza no teraz som sa dozvedela, že to ide iba o nejaké preplatenie dovolenkového fondu - preto tam nie sú odvody a to sa vraj v DP neuvádza, lebo to nie je zdaniteľný príjem. Počuli ste niekedy o takom niečom?
    zanetth Pozri sem:http://www.porada.sk/t239280-potvrde...z-nemecka.html
    Janza tento papier ma zabrzdil v celom DP. - môžem sa opýtať - dala som r.82 vyňatie, ale potom mi vyšlo platiť daň. V niektorom riadku sa uvádza daň, ktorá bola zrazená z toho zahraničného príjmu? Podľa iných príspevkov to vypadá, že riadok 4 z toho potvrdenia je zrazená daň. Len neviem, kde s ňou v dp B
    zanetth Zrazená daň zo zahraničného príjmu sa v SK DP neuvádza. Ak mal daňovník aj iné príjmy okrem z Nemecka, tak mohla vyjsť daň aj po vyňatí zahraničných príjmov. Ak mal len príjmy z DE tak po vyňatí musí vyjsť nulová daň.
    Janza práveže z príjmu zo slovenska daň nevyšla. Má to byť tak, že príjem z DE sa uvedie s SK príjmom v r. 34, potom samostatne ešte príjem z DE v r. 82?
    zanetth Príjem z DE sa uvedie v r. 34 spolu s príjmom z SK zamestnania, príjem na živnosť sa uvedie na príslušnom mieste zvlášť, uplatnia sa paušálne výdavky + uvedú za odvody zaplatené zo živnosti a v r. 82 sa vyjmú príjmy z DE.
    Janza a vyplna sa ešte oddiel XIII? druh príjmu uvediem par. 5 - a aký odst. a písmeno? Príjem tých 772,48 a výdaj žiadny? Nemá tam uvedené žiadne zrazené odvody
    zanetth len par.5, žiadny odst. ani písmeno a len príjmy ak neboli zrazené žiadne odvody
    Janza chcem sa vám veľmi poďakovať, že ste mi dnes takto pomohli.
      zbaliť

    SZČO a príjem v Nemecku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.