Zavrieť

Porady

Ako fakturovat pri dodani sluzby do zahranicia?

Ahojte,
mam sro, neplatca, a dodavam sluzbu do celeho sveta. Potreboval by som vediet ako je to s fakturaciou.

Co som zatial zistil je ze su tri zdroje zakaznikov: rovnaka krajina ako ja, ina krajina v EU a mimo EU(svet).

Ak je zakaznik zo SR ako ja tak mu neuctujem DPH a je jendo ci je to FO alebo PO. Taktiez DPH na fakture nikde nezobrazujem.

Ak je zakaznik z inej clenskej krajiny tak rozlisujem medzi PO a FO. Ak je PO-platca tak musim uviest DPH 0 a pridat poznamku o reverse charge co znamena ze dan odvadza zakaznik.

Ak je to FO alebo PO-neplatca tak si musim zistit DPH pre krajinu z ktorej zakaznik pochadza a zvysit o nu cenu na fakture s tym ze sa musim registrovat do MOSS a stvrtrocne podavat vykazy a platit tieto dane, mimo suhrnneho vykazu a koncorocneho danoveho priznania.

Ak je zakaznik z mimo EU, tak nerozlisujem medzi PO a FO a vzdy davam DPH 0 a DPH na fakture nikde neuvadzam.

Je toto spravne? Mam niekde robit rozdiel medzi tym ci je PO platca alebo neplatca? Mam spravne info ohladom uvadzania DPH(aj nulovej)?
Naposledy upravil Yivo : 10.03.17 at 09:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako fakturovat pri dodani sluzby do zahranicia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.