Zavrieť

Porady

Zánik daňovej povinnosti pri dani z mot.vozidiel.

SŽČo prerušila podnikateľskú činnosť k 30.9.2016. Od roku 2015 využívala na podnikanie motorové vozidlo nezaradené v majetku firmy. V roku 2016 ho vôbec nevyužívala. Teraz mi priniesol papiere. Ako mám postupovať ? Mám pripraviť DP k dani z mot.vozidiel za rok 2016 za obdobie od 01012016 do 30092016 a v III.oddiely vypísať údaje + dátum zániku ? Je potrebné vypísať aj sadzbu a výpočet s výsledkom 0 ?
Soňa K DzMV sa podávala do 31. 1.
AdrianaA Viem. Toto je jeden známy, ktorý ma poprosil o spracovanie DP. Predtým mu to neviem kto robil.
Ešte som rozmýšľala, že či by nebolo možné aj podať opravné za rok 2015 a tam vyznačiť ukončenie, keďže v roku 2016 ho už nevyužívala. Aby sa vyhla prípadnej sankcie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    MV nezaradené v majetku firmy - v roku 2016 ho vôbec nevyužívala. Ja by som sa s tým autom vôbec nezaoberala. A už vôbec nie mesiac a pol po termíne.
    AdrianaA Ale v priznaní 2015 má uvedený začiatok, tak by sa patrilo aj ukončiť. Nebudú ho naháňať zato ?
    Soňa K Keď si naňho náhodou niekto spomenie, budete riešiť.

    Zánik daňovej povinnosti pri dani z mot.vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.