Zavrieť

Porady

Uplatnenie PHM ak auto nie je v OM.

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Ak účtujem auto, ktoré nemám zaradené v OM tak si účtujem počet km a amortizáciu na základe napisaných ciest.. ale chcela som sa opýtať či k tým cestám musím mať aj bločky nafty, pretože nemám a mám to podložené len cenou nafty podľa štatistického úradu daneho mesiaca..alebo cenou nafty jedneho blocku v danom mesiaci. Tvrdenia sa mi v tomto rouzchadzaju..niekto mi povedal, ze to staci takto niekto, že nie..
veronikasad Ide o auto vlastné alebo v BSM manželov ?
Anezkka1 auto mam v najme od bratranca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    SZCO vzdy musi mat doklad, jedine u vozidla zamestnanca je mozne pouzit cenu podla Statistickeho uradu
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anezkka1 som SZCO v auto mam v najme od bratranca..
    Mila123 bratranec nájom zdaňuje? a amortizácia ?
    Anezkka1 nie..hnutelny majetok do 500 eur rocne sa nemusi zdanovat.. on je v zahranici a nema problem s tym aby som auto pouzivala.. tak sme spravili najomnu zmluvu. Uplatnujem si nahradu za km + amortizáciu..len som sa pytala, kedze si pisem cesty ci potrebujem k nim aj blocky nakup PHM ako doklad..alebo staci to vypocitat na zaklade priemernej ceny nafty podla statistickeho uradu..
    veronikasad Ešte raz - sadzbu základnej náhrady si uplatniť nemôžeš, tvojim VOZD je len nájom, ktorý zaplatíš bratrancovi. Na nákup PHM nemáš bločky.
    avalik podla, ktoreho § zakona o dani z prijmov si uplatnujes vydavky na amortizaciu, teda zakladnu nahradu, u prenajateho vozidla?
      zbaliť

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sadzbu základnej náhrady si môžeš uplatniť len v prípade, ak na podnikanie používaš auto vlastné, alebo v BSM - čo nie je tvoj prípad.

    Ak by si chcela využívať auto bratranca, musíš mať s ním uzatvorenú zmluvu o prenájme. Aby si si mohla spotrebu PHM zahrnúť do VOZD, musíš mať doklad o nákupe PHM - rčite nestačí orientačná cena zo štatistického úradu.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anezkka1 mam zmluvu o prenajme .. na cely minuly rok.. cize ak budem mat blocky PHM.. tak mozem pisat cesty..vyuctovat ich na zaklade nakupu phm + amortizáciu?
    veronikasad Čítaš čo ti píšem ? Na amortizáciu máš nárok len pri aute vlastnom alebo v BSM.
    Anezkka1 ci vlastne ak som spravne tomu pochopila ak si davam tych 500 prenajom tak uz si nemozem dat amortizaciu..len PHM na zaklade cesty a blockov...
    Anezkka1 uz tomu rozumiem..dakujem velmi pekne..prepac..ale nedopina..
    veronikasad Ano, nákup PHM primerane počtu najazdených m + prenájom mot.vozidla
    veronikasad Podala si DP DzMV + zaplatila si do 31.1.DzMV za rok 2016 ? Nesúvisí to síce s výdavkami, ale za nepodané DP čakaj pokutu ...
    Anezkka1 dakujem velmi pekne..a ospravedlnujem sa za nedopinavost..krasny vecer
    veronikasad Ešte to DP DzMV - podávala si ?
    Anezkka1 ano to som stihla...takze pojdem zhanat blocky..:-DDD
      zbaliť

    Uplatnenie PHM ak auto nie je v OM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.