Zavrieť

Porady

Rozdiel v DPH

Keď podávam cez finančnú správu DPH vykazuje mi chybu 0,01 centa v položke nadmerný odpočet tj. 935,70 €, ale v programe Omega na ploche kde si sledujem DPH alebo aj v rôznych tlačivách Omegy mi vykazuje o 0,01 cent viac tj. 935,71 €.
Mám to opraviť, podľa pokynov fin. správy, až potom mi to odošle keď to mám opravené.
Bude to niekde vykazovať ten 0,01 cent?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

    Miška Misicka21
    Ja to neriešim, pretože výsledok je z presne nahodených dokladov, DÚ to počíta z celkového základu dane. Tam vzniká rozdiel.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pokiaľ ti to nesvieti ako červená chyba, ale žltá, môžeš kľudne podať.. keď opravíš v dp, nebude sedieť v účtovníctve, a naopak.. takže neopravuj, podaj ako ti vyšlo účtovníctve..
    danieločk Ja by som hladala chybu v evidencii dph .... tam to najrýchlejšie nájdete ....( a nerobím v omege ale cez tuto knihu som rôzne rozučtované fa musela opravovať

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    tiež neopravujem, ide o zaokrúhľovanie

    pokiaľ sviete žlto, tak je to OK
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mmonika587 Ďakujem ... A keď svieti červené - oranžové??
    kn-alka tak tuším ani nedovolí poslať - vtedy opravujem základ dane, daň nie
    janavrbovska Ja som sa dostala do rovnakej situácie pri podaní DP DPH za december 2017. Na stránke FS som to opravila (znížila nadmernný odpoče zo 79,32 na 79,31 €), ale v účtovnícte mi zostala pohľadávka voči FS 79,32, teda o 0,01 € viac). Prosím, poraďte, ako to v OMEGE zaúčtovať aby mi nezostala nevysporiadaná DPH s Finančnou správou.
      zbaliť

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Vôbec to nerieš...to ich systém zaokrúhľuje matematicky...OMEGA, ako sú nahodené doklady....nebráni to k zaslaniu DP DPH
    mmonika587 OK, ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.