Zavrieť

Porady

osobitná úprava §66 a KV

Mám taký problém, dostala som fa od platiteľa DPH /autobazár/ - klient kupoval ojazdené auto, na FA je formulácia/osobitná úprava uplatňovania dane podľa §66/. To som už zistila, že ak platiteľ ktorý nie je obchodníkom s ojazdenými autami, kúpi ojazdené auto v tuzemsku od iného platiteľa DPH ktorý je obchodníkom s použitým tovarom a použije osobitnú úpravu tak fakturuje bez DPH a ani my nemáme nárok si uplatniť DPH. Len neviem ako na KV a priznanie DPH...Treba to uviesť aj do DP aj do KV? Vie mi niekto poradiť prosím?
Naposledy upravil dianka.sz : 12.04.17 at 11:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    samozrejme že sa to uvádza aj do DP DPH aj do KV..
    DPH si musíš vyrátať z rozdielu predajná cena mínus nákupná cena.. účtuješ podľa toho, ako ti umožňuje tvoj účtovný program..



    pri nákupe podľa §66 ZoDPH sa nič neuvádza ani do DP DPH a ani do KV.. až pri predaji takto nadobudnutého tovaru..
    Naposledy upravil Žabinka : 27.03.17 at 09:46
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dianka.sz Ja viem len tú cenu za ktorú sme kupovali...inú cenu ja nepoznám, dali nám len jednu faktúru kde je uvedená cena bez DPH....ja to neidem predávať ďalej, budeme auto používať na podnikanie
    Žabinka jaj, ja som to už rovno predávala.. tak v tom prípade sa to DPH ani KV netýka.. až pri predaji..
    dianka.sz Ďakujem veľmi pekne:-)
      zbaliť

    osobitná úprava §66 a KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.