Zavrieť

Porady

daňové priznanie a transferové oceňovanie

Dobrý deň,
doúčtovala som s.r.o., ktorej dodávaj služby konateľ ako SZČO a iná s.r.o. v ktorej mal podiel. Vytvorila som si evidenciu transakcí, vypočítala rozdiel medzi trhovou cenou a cenou služieb od závislých osôb (komédia) a rozdiel uviedla v daňovom priznaní na r. 110 - zvýšila som základ dane. Dúfam, že môj postup je potiaľto správny, avšak teraz sa neviem dopátrať, či má byť evidencia ohľadom transferového oceňovania prílohou daňových priznaní všetkých týchto firiem. Evidencie mám vypracované pre každú dotknutú stranu - priložiť ich k DP? Ďakujem za názory.
epijajo Miška, dala by si mi typ na evidenciu ohľadom transferového oceňovania - potrebujem ku pôžičke spoločníka a neviem, ako na to. Vďaka
michaela329 už asi neskoro, ale tip nemám veru, ja som si vytvorila súbor, pomenovala "strany" a do tabuľky vypísala doklady, ktorých sa týkalo. V jednom stĺpčeku som potom dala priemernú cenu trhovú - čo je tiež komédia, pretože tie ceny sa líšia aj podľa regiónov. Neviem veru, či je to správne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    Zdravím, ja nedávam transferovú dokumentáciu ako prílohu DP, len tabuľku I.vyplňam....vlani na školení hovorili, že transf.dok.si môže daňový vyžiadať hoci aj deň po podaní DP, nepostrehla som, že by sa to tento rok zmenilo.
    michaela329 Vďaka, už som sa dovolala aj na Du, nie je to príloha, naozaj len na požiadanie.

    daňové priznanie a transferové oceňovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.