Zavrieť

Porady

Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie dane zamestnávateľa, daň mu bola už aj vrátená, avšak zabudol uviesť príjmy z prenájmu, ako to dať do poriadku?

Cez opravné DP, kde sa uvedú príjmy aj zo zamestnania aj z prenájmu, alebo cez dodatočné, kde uvedie len príjmy z prenájmu? Čas tlačí, zamestnanec sa spamätal teraz... Môže oznámiť odklad DP, aby sa to dalo v kľude do poriadku?
Dík za každú radu!

Odpoveď z FS SR zo dňa 30.03.2017:


Dobrý deň,

v danom prípade- daňovník nemal požiadať zamestnávateľa o RZD. Po vykonaní RZD má daňovník povinnosť podať DP FO riadne- do lehoty na podanie DP. Ako prílohu k daňovému priznaniu daňovník priloží kópiu vykonaného RZD spolu s vyplnenou 2. stranou tohto tlačiva. Zrazený preddavok na daň- § 35 ZDP ( r. 115 DPFO-B)- tu uvediete výsledok z RZD (preplatok/nedoplatok).
Uvedená odpoveď má informatívny charakter a bola vypracovaná na základe informácií poskytnutých daňovým subjektom v jeho žiadosti.
Naposledy upravil Natty : 23.04.17 at 07:09 Dôvod: Doplnenie odpovede z FS SR
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    neriešila by som to, nech si podá - ako tu bolo už povedané - opravné - je to predovšetkým v jeho záujme, alebo dodatočné daňové priznanie, neurobila si chybu, chybu urobil zamestnanec
    Natty Aby som to ujasnila, ja nezastupujem zamestnávateľa. Známy ma požiadal, aby som to urobila pre jeho známeho.

    V otázke som dnes doplnila odpoveď, ktorá mi bola zaslaná z FS SR, až by niekto v budúcnosti riešil takúto situáciu.

    Ale dík za záujem...
    Terezia13 tak ak to robíš za zamestnanca, nie ako zamestnávateľ, to mu môžeš urobiť, to je jasné

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Opravné alebo dodatočné - obe sa vyplňujú rovnako

    Ak stíha do piatku, podá opravné, ak nie, neskôr podá dodatočné DP typu B, kde uvedie príjmy zo zamestnania ako aj z prenáju. Ako príloha slúži ročné zúčtovanie od zamestnávateľa.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Natty Ďakujem krásne za bleskovú odpoveď. Ešte sa spýtam na ten odklad, či je možné ho využiť, aby neplatil pokutu za dodatočné DP?
    kn-alka pokuta za dodatočné DP nie je
    Natty ...takže ak by sa to riešilo cez dodatočné DP až po 31.3., tak nebude mať z toho žiadny problém???
    kn-alka veď ročné zúčtovanie je náhradou za DP - takže on "podal" DP a za dodatočné - opravu nie je pokuta
    kukučka veď predsa nemôže byť problém hneď podať opravné, či snáď áno?
    Alfa z Krosu
    Natty no vlastne je to dosť veľký problém, ešte nemám od neho ani jeden doklad...
    willma a prečo mu to riešiš ty? Nie si povinná - aspoň pokiaľ viem ja. Jeho byt jeho prenájom jeho príjem jeho starosť .
      zbaliť

    Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie dane zamestnávateľa, daň mu bola už aj vrátená, avšak zabudol uviesť príjmy z prenájmu, ako to dať do poriadku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.