Zavrieť

Porady

Tovar odvezený do ČR, ale faktúrovať sa bude slovenskej firme

Potrebujem vystaviť faktúru za tovar, ktorý prepravca odvezie do Českej republiky. (riadne vypíšeme CMR) Ale fakturovať sa bude slovenskej firme, IČ DPH SK....My sme platcami DPH. Vystavím faktúru predpokladám riadne s našou 20 %DPH?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Podľa mňa by sa mal príjemca registrovať v ČR, pretože tam skončí preprava a jemu tam vznikne daňová povinnosť z titulu nadobudnutia tovaru z iného členského štátu. Pod týmto IČ DPH - českým by sa mal vám preukázať a vy vystaviť faktúru s oslobodením od dane podľa § 43.
    H.B. a keď príjemca má len slovenské IČ DPH? Myslím, že fakturovať riadne s DPH
    Reina No keďže to potom nespĺňa § 43 (oslobodenie od dane pri dodaní z tuzemska do iného členského štátu) - kde je jasne povedané že nadobúdateľ je osobou identifikovanou v inom členskom štáte. Tak oslobodiť dodávku podľa mňa nemôžeš. Takže z toho mi vychádza, že s DPH. Ak by sa na to prišlo, že tovar skončil v ČR, tak by bol problém...

    Tovar odvezený do ČR, ale faktúrovať sa bude slovenskej firme

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.