Zavrieť

Porady

Účtovanie preplatku elektriny v PU

Mám faktúru od VSE vyúčtovaciu za obdobie od 25.2.2016 do 31.12.2016. Dátum vyúčtovania je 31.12.2016, dátum vyhotovenia je 12.1.2017. Viem, že dobropis zaúčtujem do obdobia, kedy prišiel, teda zaúčtujem do januára 2017. Ale mätie ma ten dátum vyúčtovania. Kde by som to správne mala dať? A prosím Vás, na aké účty zaúčtujem preplatok v PU? Srdečná vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Patrí do r. 2016. Spotreba energie, teda účet 502. Odpočet záloh na rovnaký učet iba mínusom.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. A ako to zaúčtujem? Na aké účty?
    Tweety 502(343)/321
    -502/-321
    mondes Odpočet záloh myslíš dobropis? Pretože na faktúre je uvedené, že ide o dobropis.
    mondes HMm. chcem to zaúčtovať v Omege do r. 2016,ale ma to nepustí, pretože je iný rok vyhotovenia a iný vyúčtovania. Musím to dať do r. 2017, kedy tá faktúra aj prišla.
    mondes Tweety, prosím ťa, ako to mám zaúčtovať do r. 2016, ak dátum vystavenia faktúry (dobropisu) je 12.1.2017 dátum vyúčtovania je 31.12.2016? Sú to dva rôzne dátumy a program mi to nechce potvrdiť. Čo by si urobila ty?
      zbaliť

    Účtovanie preplatku elektriny v PU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.