Zavrieť

Porady

Parkovanie vyfakturovane bez DPH

Prosim pomozte sa mi z toho niekto vysomarit. Konatel ide na sluzobku. Na parkovisku vo Viedni bude mat odstavene auto pocas sluzobky. Za tuto sluzbu nam cestovka poslala fakturu - danovy doklad (nie zalohovu fakturu - kedze sluzbu este len dodaju a cesta sa uskutocni v aprili), kde je uvedene parkovanie bez DPH. Oni, aj my sme plaltitelia DPH. Ked som tam volala, tak mi pani povedala, ze oni to tak bezne vystavuju a nikto sa nestazoval, ze parkovanie je ako cenina - lebo nas konatel dostane parkovaciu kartu vo Viedni a to oni povazuju za ceninu... Cestovka nakupila parkovanie z rakuska od nejakej firmy a prefakturuje to nam. Neviem, ja celemu tomu vysvetleniu s ceninou neviem prijst na chut - nesedi mi to... Podla mna mali vystavit zalohovu fakturu. Po uskutocneni cesty vyuctovaciu za parkovanie aj s DPH §9ods.4 a §15ods.1. Alebo to je sluzba vztahujuca sa na nehnutelnost §16? Cela som z toho domotana... Viem mi to niekto ozrejmit, preco takto postupovala cestovka, pod akym rezimom DPH to parkovanie vyfakturovali?

Dakujem krasne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emma2 je offline (nepripojený) emma2

    emma2
    My nakupujeme parkovacie karty priamo od rakuskej firmy (registrovana pre DPH v Rakusku) a ta nam to vzdy fakturuje s rakuskou DPH. O vratenie tejto DPH potom ziadame. Cestovka by vam to mala prefakturovat s dph

    Parkovanie vyfakturovane bez DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.