Zavrieť

Porady

Potrebne podanie dan. priznania ?

Je potrebne podat danove, ak som v roku 2016 bola evidovana na Urade prace (poberanie davky v HN a prispevku na byvanie) od januara do maja vratane + od juna som sa zamestnala na plny uvazok na prac. zmluvu s minimalnou mzdou - 405 eur v hrubom? Vdaka.
Naposledy upravil kacka6 : 30.03.17 at 10:14
9 komentárov     zbaliť
veronikasad doplň výšku hrubej mzdy z r.01 z potvrdenia od zamestnávatela.
kacka6 Ako sa vola to potvrdenie?
Tweety Potvrdenie o zdaniteľných príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti na zdaňovacie obdobie roku 2016
kacka6 Potvrdenie nemam. Ze vraj som zahrnuta v dan.priznani zamestnavatela, teda danove nepodavam. Neporozumela som tomu. Som na projekt cez Urad prace, ktory ma plati. ??? Je to OK?
Tweety Zamestnáv. ti zrejme urobil RZD, mala by si mať teda doklad o vykonanom RZD. AK urobil RZD(musela si oň požiadať), DP a nemala si iné príjmy, DP už nemáš povinnosť podať.
kacka6 Ak mi zaklad dane v tlacive vysiel s minusom, dan je v tom pripade nulova. ???
Preddavky na dan zistim napr. z vypl. pasky - je to udaj: dan zo mzdy?
veronikasad v akom tlačive ?
kacka6 Joj, myslim v dan.priznani
veronikasad A z čoho si ho vypísala keď nemáš potvrdenie od zamestnávateľa? Preverovala si si u zamestnavatels, či ti neurobil ročné zúčtovanie dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kikindes je offline (nepripojený) kikindes

    kikindes
    Ak ste zarobili viac ako 1901,67€ v hrubom, tak ste povinná podať daňové priznanie. Ak ste zarobili menej ako 1901,67€ a mali ste zrazenú daň zo závislej činnosti, tak sa Vám daň vráti

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    No, podanie záleží od toho, aká bola výška tvojho príjmu. Kedže neuvádzaš, tak len všeobecne, nemusíš alebo môžeš podať alebo musíš podať.
    Nemusíš ale môžeš ako bola nižšia ako 1901,67. Ak vyššia, musíš.

    Potrebne podanie dan. priznania ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.