Zavrieť

Porady

DP k dani z prijmu typ B, riadok 117 URGENTNE

Dobry den, SZCO, platca DPH, danova evidencia. V roku 2015 vznikla povinnost platit kvartalne preddavky na dan z prijmu (dan na uhradu bola vyssia ako 2500€.) Cize sa dana suma preddavkov platila za 2,3 a 4 kvartal 2016 + za 1.kvartal v roku 2017. Aku sumu zapisat do riadku 117 v DP k dani z prijmov, typ B?
Iba sumu za 2,3 a 4ty kvartal 2016?
Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marta17 je offline (nepripojený) marta17

    marta17
    Preddavky zaplatené v roku 2016, preddavok za 1.kvartál v roku 2017, je preddavkom na DzP za rok 2017.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lei a prosim Vas, viete mi poradit, co znamena poznamka v DP c.30 k riadku 117:

    "Do tejto sumy sa uvádzajú aj preddavky, ktoré daňovník uhradil po skončení zdaňovacieho obdobia, do lehoty na podanie daňového priznania, ak sa vzťahujú k daňovej povinnosti za zdaňovacie obdobie, za ktoré sa priznanie podáva."

    Neznamena to teda, ze by tam malo patrit aj to, co bolo zaplatene sice uz v roku 2017, pokial to vsak bolo za rok 2016?

    Dakujem pekne za odpoved.
    veronikasad Ak by si za 4. štvrtok 2016 platila oneskorené, tak to tam zahrnies. Nezahrnas preddavky za 1. štvrťrok 2017, aj keď ich povinnosť vznikla z DP za rok2015. Tie zapocitas až v DP za rok 2017
    Lei aha, tak prave som zistila, ze som preddavky zle oznacovala, ten, ktory je splatny dnes, 31.3.2017 som oznacila ako 1100442016, co uz malo byt 1100412017. Viete mi poradit co s tym teraz? pretoze nemalo by to ist do preddavkov ale ja som to oznacila ako v podstate oneskorene preddavky..a aj tie tri predtym su zle VS, prvykrat sme platili preddavky, a som to pomotala.
    veronikasad Požiadaj správcu dane o opravu (preuctovanie)
    Lei a DP mozem teraz podat s tymi troma preddavkami alebo musim dat odklad a vyriesit najskor opravu platieb a potom podat DP? a poziadat mozem cez vseobecne podanie pre FS?
    veronikasad S tromi preddavkami a spolu s DP pošli aj žiadosť o preuctovanie
    Lei dakujem pekne za odpoved, idem teda na to.
    Mimiska Lei, mna presne toto iste zmiatlo (poznamka 30 v DP)...drzim palce pri opravnom
      zbaliť

    DP k dani z prijmu typ B, riadok 117 URGENTNE

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.