Zavrieť

Porady

Uznaju mi odklad DP FO,ked som podal oznamenie papierovo,a nie elektronicky ?

Ked ma SZCO podpisanu dohodu o elektr.zasielani dokumentov pre Danovy urad,ale nie je platca DPH.
Na danovy urad podal oznamenie o odklade dan.priznania-ale papierovou formou,je to ok,uznaju mu tento odklad?

dokladam ODPOVED od Danoveho uradu - snad niekomu pomoze:
Daňovník, ktorý nemá povinnosť doručovať podania finančnej správe elektronicky podľa zákona o správe daní, môže podať tieto podania aj v papierovej forme, a to aj v prípade, ak má vybavenú elektronickú komunikáciu. Je teda iba na rozhodnutí tohto daňovníka, akou formou podá daňové priznanie.
Naposledy upravil tibor1000 : 03.04.17 at 05:17
6 komentárov     zbaliť
Mila123 samozrejme......že áno
tibor1000 a mas s tym skusenost prosim? ide nam aj o 2% skoda aby prepadli keby nebolo DP podane v lehote,aj dan zaplatena,a pokuty za neskore podanie atd ,a samozrejme aj dan je vysoka,chceli sme ju platit o nieco neskor,keby sa dalo..
Mila123 mám s tým osobné skúsenosti, neboj stačí podať DP nemusí byť v takomto prípade podávané elektronicky....
tibor1000 akoze podat ho mozeme elektronicky kludne,ale ten odklad,ktory nebol podany elektronicky,aby uznali.....
Mila123 a o čom píšem, ak ste doklad či DP podali písomne, poštou nemyslím elektronicky a podali ste ho do 31 03 2017 ničím ste nepochybili......
tibor1000 ano pisomne,a danove uz posleme elektronicky, no dufam ze to bude ok vsetko.dakujem za ukludnenie :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    1maaja je offline (nepripojený) 1maaja

    1maaja
    Ano, uznaju. Neplatci DPH maju moznost posielat dokumenty elektronicky, nie je to vsak ich povinnost
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tibor1000 uf ale ze velka vdaka za ukludnenie! :-)
    kn-alka nechcem ťa stresovať, ale mne na DÚ hovorili, že keď už niekto má podpísanú dohodu, tým sa zaviazal všetko zasielať elektronicky a nič písomné neuznajú. Treba sa kuknúť do tej dohody - ani ja som ju podrobne neštudovala.
    1maaja Za r.2016 som posielala DP FO SZCO postou. Napriek tomu, ze mal dohodu, nebolo mozne odoslat DP elektronicky. Pokuty sa neobavam. Elektr.komunikacia neplatcov DPH je moznost, nie povinnost. Aj ked DU uprednostnuje el.komunikaciu, ked je uzatvorena dohoda.
    tibor1000 tak to ma trochu stresujes.. tam som nic take nestudoval,skoda ze som si to az dnes rano uvedomil,mohli sme to riesit do polnoci elektronickym odkladom,alebo tam zavolat..
    kn-alka super vedieť, lebo tety na DÚ si tiež vysvetlujú veci po svojom - ja konkrétne som dostala od nich info, že kto má dohodu, musí elektronicky - samé to nevedia
      zbaliť

    Uznaju mi odklad DP FO,ked som podal oznamenie papierovo,a nie elektronicky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.