Zavrieť

Porady

Ako zrusit milion riadkov v exceli?

V harku vyuzivam max. 855 riadkov, no mam ich tam maximalny poce, teda 1048576. Ako to mozem zrusit?
3 komentárov     zbaliť
misoft Nijako - počet je defaultne nastavený. Prázdne riadky PO vyplnených (pokiaľ neboli dodané/vložené užívateľom. Pri tlači však určíš, ktoré strany sa majú tlačiť a tie prázdne sa tlačiť nebudú.
Pokiaľ si v Exceli klikneš na ikonku Lupy (teda zobrazenie náhľadu pred tlačou) - tie prázdne riadky s ignorované.
Xanynka Ale v ostatnych harkoch ich nevidim. Jedna sa mi o to, aby mi ten "bezec" (alebo ako sa to vola) napravo nelietal. Teraz sa nim trosku posuniem a uz som 75123.riadku.
misoft Aha....žiaľ, skúšal som to u seba a nedajú sa odstrániť. A na pohyb hore dole používam stredné koliesko na myške, alebo "pgup" a "pgdn" klávesy. V tom druhom prípade ti to bude "listovať" o toľko "obrazoviek", koľko je na monitore zobrazených riadkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    excel.sk je offline (nepripojený) excel.sk

    Lektor kurzov Excel excel.sk
    .
    1. vyberte riadok 856 (celý, napr. kliknutím na číslo riadku)
    2. CTRL+SHIFT+šípka nadol
    3. skryte riadky

    podľa mňa ale máte dole niečo v bunke zadané, inak by to až tak dole nebehalo (môžete otestovať cez CTRL+END, na ktorom riadku to skončí), takže skúste aj toto:

    1. vyberte riadok 856 (celý, napr. kliknutím na číslo riadku)
    2. CTRL+SHIFT+šípka nadol
    3. Domov, úpravy, vymazať, vymazať všetko

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    taiko, ivka70, bubkoch, afrikánka, Kabaka123
    Neužitočné (1)
    4
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    vicktor Skusat to nejdem, ale mari sa mi ze mohlo to byt zadane kedysi v minulosti a aj po odstraneni si to subor akosi pamata ze tam kedysi bola aktivita.
    Co tak copy iba to co je potrebne, paste do noveho sheetu a stary zmazat? Ale ani toto nejdem skusat.
    misoft Nefunguje!
    Týmto postupom sa vymaže OBSAH buniek, ale riadky zostanú - je to maximálny rozsah riadkov a je nastavený defaultne. T.z. pokiaľ sa vytvorí NOVÝ hárok - opäť tam bude maximálny počet riadkov 1048576.
    Podľa mňa - tento návod je v tomto prípade neužitočný. Dávam Neužitočné v tomto ohľade.
    vicktor misoft, mne funguje.
    Otvoril som novy subor, do A1 zadal abc, klikol na K10, ctrl+end, skocilo to na A1
    do A1000 som napisal 123, klikol na K10, ctrl+end, skocilo to na A1000
    A1000 som deletol, nastavil do K10, ctrl+end, skocil na prazdne A10000
    copy A1, new sheet, paste do A1, klik na K10, skocil na A1, o tisicom riadku nevedel
    Tak a teraz mi odmaz to tvoje neuzitocne.
    misoft Vieš vôbec čo robí ctrl+end? skáče na koniec vyplnenej tabuľky, ale nemaže riadky - stále tam zostane ten milión riadkov (prázdnych)..... bez hodnoty - pri tlači a náhľade sa nezobrazia, pretože nemajú žiadny obsah = logická nula.
    A neužitočné nezmažem!
    Za svojim si stojím - ty si vymazával OBSAH riadkov a nie RIADKY.
    vicktor Lebo si obycajny tvrdohlavec. Tvoja otazka je zbytocna, ved som napisal co robi ctrl/end.
    Napisal som metodu ako dosiahnut co chcela Xanynka, ze sa ona zle vyjadrila bola jej chyba a tvoja ze sa toho krcovito drzis.
    misoft Držal som sa pôvodnej otázky! Písala ODSTRÁNIŤ - tak som skúšal odstrániť, že to opravila PO MOJICH komentároch - nie je moja chyba!
    V prípade VYMAZAŤ to funguje. Ale je rozdiel niečo ODSTRÁNIŤ a niečo VYMAZAŤ v Exceli.
    A pokiaľ by si TY poriadne čítal - zistil by si, že som deklaroval, že takto sa vymazáva OBSAH buniek - nebude tam žiadny obsah, ale riadky (v tabuľke) zostanú s logickým obsahom nula.
    vicktor Ahoj, jesitak.
    Kolko ma taky excel riadkov? Oznac ich zopar (desiatok, stovak) a odstran. Predstav si, ze z nich neubudne.
    misoft Ahoj diletant.... a o čom tu furt točím? Že riadky NEODSTRÁNIŠ, ale obsah riadkov sa odstrániť dá.

    Mám taký dojem, že si sa sám zaplietol do vlastnej siete.
    vicktor A predsa sa toci! ... a funguje to!
    Xanynka Dakujem krasne :-) namiesto "vymazat" som ale dala "odstranit" - vedela som, ze tam nemam nic a ze teda nepridem o data.
      zbaliť

    xxn je offline (nepripojený) xxn

    xxn
    Skús nasledujúce makro nakopírovať a spustiť vo VBA editore pri otvorenom súbore/zošite z ktorého chceš tieto riadky odstrániť.


    Sub Vymaz_riadky_856()
    Range("A856").Select
    Range(Selection, Selection.End(xlDown)).Select
    Range(Selection, Selection.End(xlToRight)).Select
    Selection.Delete Shift:=xlUp
    Range("A1").Select
    End Sub

    Potom treba otvorený súbor Uložiť (Save).

    Ako zrusit milion riadkov v exceli?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.