Zavrieť

Porady

Došlá faktúra z Čiech za žeriavnicke práce v Nemecku a následná fakturácia slovenskou firmou do Francúzska...

Dobrý deň prajem, potrebovala by som radu ohľadom DPH. Česká firma nám fakturovala práce autožeriavom vykonávané v Nemecku pri stavbe montovaných domov. Česi nám vystavili faktúru bez DPH s textom "daň odvede zákazník". My máme tieto žeriavnicke práce fakturovať ďalej - francúzskej firme. Čo s DPH? Fakturujem bez DPH a uvádzam "Reverse charge", alebo?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Keďže sa nehnuteľnosť nachádza v DE, tak miestom dodania je Nemecko. Vy vystavíte faktúru bez DPH s prenosom DP. Avšak francúzska spoločnosť by mala byť registrovaná pre daň v Nemecku.
    To je k otázke, ako vy máte vystaviť faktúru. Avšak nie som si istá, aké máte povinnosti voči Nemecku vy, keďže Vám česká firma vystavila faktúru bez DPH.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Tak, môj názor, keďže miesto dodania je Nemecko, česká firma nemala na koho preniesť daňovú povinnosť a vznikla jej povinnosť registrácie v Nemecku, vy aby ste mali nárok na odpočet nemeckej DPH z českej faktúry ste sa mali tiež registrovať v DE a následne fakturovať do francúzska z nemeckou DPH.
    martinez presne tak !
    beja Máte niekto skúsenosti s registráciou v Nemecku? Aký je postup?

    Došlá faktúra z Čiech za žeriavnicke práce v Nemecku a následná fakturácia slovenskou firmou do Francúzska...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.