Zavrieť

Porady

Ak mám v obchodnom majetku 2 motorky, musí byť každá motorka na samostatnom účte?

Zaradené sú každá samostatne, aj samostatné karty, len účtujem o nich na jednom účte 022200. Všimla som si to až teraz. Autá mám každé na samostatnej analytike.
Musím prerobiť aj tie motorky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AE záleží od internej smernice, teda určuje si ju účtovná jednotka. HM , v tomto prípade MV i motorky, nemusia byť každé na samostatnom analyt. účte.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zbytočne veľká analytika zneprehľadňuje Hlavnú knihu, takže ani autá nemusia byť každé na samostatnej analytike. Každý majetok má svoju Kartu investičného majetku, kde sú k dispozícii všetky údaje - NC, TZ, odpisy účtovné aj daňové, ZC pri vyradení. Analytika čo auto, to iný účet v triede 0 v princípe nemá opodstatnenie pre účtovnú jednotku. Na rozdiel od analytík 501, 511, 518, kde už analytické sledovanie nákladov má vypovedaciu schopnosť a slúži ako podklad pre zhodnotenie nákladovosti prevádzky vozidiel a rôzne rozhodnutia - o ďalších opravách, vyradení nerentabilných, atď.

    Ak mám v obchodnom majetku 2 motorky, musí byť každá motorka na samostatnom účte?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.