Zavrieť

Porady

Prepočet dovolenky pri zmene pracovného pomeru.

Chtěl bych poprosit o radu, mám tu komplikovaný případ ohledně přepočtu dovolenky. Naše zaméstnankyně paní XY pracovala u nás na 1/4 úvazek do 31.8.2017, tzn. pracoval 10 hodin týdně. Od 1.9.2017 však přechází na plný pracovní poměr, tzn. 40 hodin týdně. Má nárok na 20 dní dovolenky za rok. Chtěl bych se zeptat ? Jaký je její stav (nevyčerpané) dovolenky k 1.9.2017, když si za rok 2017 vybrala do 1.9.2017 pouze 5 hodin dovolené v Jaunári ?
6 komentárov     zbaliť
avalik upresni akym sposobom vycerpala 5 hodin dovolenky, pracovala len niektore dni v tyzdni?
l.koplik Pracovala 5 hodin ve čtvrtek, 5 hodin v pátek. Dovolenou si vybrala ve čtvrtek 2 hodiny a v pátek 3 hodiny
ivka70 ako mala rozdeleny pracovny cas 10 hodin? 5x2 hodiny alebo inak?
l.koplik 2 x 5 Hodin. Pracovala jen čtvrtek a pátek
veronikasad Koľko má rokov, kvôli ročnému nároku na dovolenku?
ivka70 pise, ze rocny narok je 20 dni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    60 dni v roku odpracovala - vznikol narok na 4 tyzdne dovolenky
    v skratenom uvazku mala dvojdnovy tyzden po 5 hodin - vycerpala 5 hodin, t. j 1/2 tyzdna

    zostava jej 3,5 tyzdba z rocneho naroku
    po zmene uvazku na plny jej vznika prepocitany narok 3,5 tyzdna x 5 dni = 17,5 dna dovolenky s nahradou za 8 hodin
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Opat: neberies do uvahy, ze 2/3 roka pracovala len 2 dni v tyzdni, 5 hodin dovolenky bol v tom case jeden den, nie 2,5 dna .... predpoklady vypoctu su chybne
    Tento vypocet by platil, keby cely rok pracala 5 dni v tyzdni a zmenila sa len dlzka pracovnej zmeny pri zmene uvazku uvazok
    avalik doloz svoje tvrdenie konkretnym §
    ivka70 moje tvrdenie reaguje na tvoj chybny prispevok, skus ho ty podlozit paragrafom
    podla tvohjho prispevku nie je rozdiel, ci je zmluva dohodnuta na 1 den v tyzdni alebo na 5, staci ked, sa v poslednom mesiaci zmeni na 5 dni v tyzdni, a narok na dovolenku bude celorocny ako keby pracovnik cely rok pracoval 5 dni v tyzdni ....logicky
    avalik ja povazujem moj vypocet, za spravny ... ty mi vycitas chybu, ty argumrnentuj ... mas na to cely den, ja idem pracovat
    ivka70 este ja ulitimata mi davas?
    nastuduj si, ako sa pocita narok na dovolenku pri kratsom ako 5 dnovom pracovnom tyzdni
    error121a1211 Preco tu nehodis svoj vypocet, kolko dni naroku na dovolenku jej zostava? Podla toho, co pises, by jej malo zostat 19 dni naroku. Co do toho pleties stale, ze robila dva dni v tyzdni? Keby mala rozvrhnuty cas napr. na 3 dni v tyzdni- 4hod. v pondelok, 3 hod v utorok a 3 hod. v stredu(to je len priklad), a vycerpala by takist 5 hodin dovolenky, kolko dni by to podla teba bolo?
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na dovolenku je dany v tyzdnoch.
    Ma narok na 4 tyzdne dovolenky za rok.
    Do augusta pracovala 2 dni v tyzdni, rocny narok by bol 4x2 dni teda 8 dni, do augusta je to 8/12 z 8 dni, teda 5,333 cize 5 dni..
    Jeden z tychto dni vycerpala.
    Od septembra je jej tyzden 5 dnovy. Narok 20 dni rocne, za 4 mesiace vznikne narok na 4/12 z 20 dni, teda 6,666 cize 7 dni.
    Spolu rocny narok 12 dni, jeden den uz vycerpala /5 hodin/.

    Od zmeny uvazku je den dovolenky 8 hodin. Je jedno, ci narok vznikol pred zmenou alebo po zmene uvazku. Zamestnavatel jej mal dovolenku naplanovat pred zmenou uvazku, takto zaplati viac hodin.

    Ivík32 je offline (nepripojený) Ivík32

    Ivík32
    Ja by som to počítala takto:
    Ročný nárok na dovolenku 20 dní x 2 hodiny (pri 1/4 úväzku) = 40 hodín. Vyčerpala 5 hodín = 2,5 dňa = zostatok dovolenky 17,5 dňa.
    Pri zmene úväzku nedochádza k zmene nároku na dovolenku, akurát sa prepočítava dovolenkový priemer.
    ivka70 nesuhlasim, neberies nikde do uvahy, ze pracovala len 2 dni v tyzdni
    Ivík32 OK, máš pravdu.

    Prepočet dovolenky pri zmene pracovného pomeru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.