Zavrieť

Porady

Montovaná kovová garáž - ktorá OS

Dobrý deň,
minulý rok som zaradila samostatne stojacu montovanú oceľovú garáž, ktorá nie je súčasť budovy do 5 OS.

Do 4 OS som ju nezaradila, lebo je samostatným objektom pripojeným na inžinierske siete:

4-1 23.61.20 Montované budovy z betónu, ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete
4-2 25.11.10 Montované budovy z kovov, ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete

Účtovníčka, ktorá po mne preberala účtovníctvo tvrdí, že nie je správne zaradená, že patrí do 4 OS.

Aký je Váš názor?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    Podľa toho čo uvádzate by mohla byť budova zaradená podľa využitia do skupiny 1242 Garážové budovy-– garáže podzemné aj nadzemné a kryté parkoviská, patria do odpisovej skupiny 5 a teda doba odpisovania 20 rokov.
    Určite, lebo platí:
    O.S.4: vymedzené druhy budov a stavieb - drobné stavby vymedzené osobitným predpisom, montované budovy z betónu a kovov (KP 23.61.20 a KP 25.11.10), ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete- pri montovaných budovách z betónu a kovov je potrebné posúdiť ich pripojenie na inžinierske siete; ak nie sú pripojené na inžinierske siete, nie sú samostatnými stavebnými objektmi a súčasťou OS 5 a 6 určených pre budovy a stavby, ale OS 4

    O.S. 5 Základná charakteristika a typické príklady HM :
    - budovy nezaradené v OS 6, t. j. budovy a stavby, ktoré nemajú admin. charakter alebo nie sú určené na bývanie, t. j. budovy predovšetkým výrob. charakteru,
    - inžinierske stavby okrem inžinierskych stavieb zaradených v OS 4 a 6.
    Inžinierske stavby sú klasifikované hlavne podľa využitia, na ktoré sú určené.
    -montované stavby z dreva a plastov, montované budovy z betónu a kovov, ak nie sú samostatnými stavebnými objektmi pripojenými na inžinierske siete sa odpisujú v OS 2 a 4 a nie v OS 5.
    Naposledy upravil El Cid : 07.11.17 at 11:59 Dôvod: odpoveď
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Iwett Ďakujem. Aj ja si to myslím. Dúfam, že je to správne
    Iwett Ďakujem ešte raz.... už len: pripojenie na inžinierske siete je keď tam je natiahnutá elektrika?
    bianka117 ano to znamena siete
      zbaliť

    bianka117 je offline (nepripojený) bianka117

    bianka117
    Ja som pred nedavnom mala rovnaky pripad, poziadala som o nazor skolitelku, keďze sa nejednalo o drobnu stavbu, presahovala to 25m 2, tak mi odpisala, ze to patri medzi ostatné stavby - trieda 5, učtovať na učet 021 budovy a stavby, a rozlíšit to analytikou, lebo je to prakticky drobna stavba, s tým ze v 5 OS.
    bianka117 dokonca ani nie je to napojene na siete

    Montovaná kovová garáž - ktorá OS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.