Zavrieť

Porady

Dobrovoľný plátca DPH + zábezpeka

Ahojte,

Som už cca rok živnostníkom, vlastním e-shop, ktorý nie je zatiaľ ziskový, nakupujem tovar zo zahraničia a predávam ho na Slovensku, chcem predávať aj pre veľkoodberateľov, nato aby som sa stal pre nich zaujímavým tak sa musím stáť dobrovoľným plátcom DPH.

Moja otázka znie:

Ako to je so zábezpekou na daňovom úrade v mojom prípade? Budem ju musieť zaplatiť alebo nie?

Mal by som si ešte na niečo dať pozor?

Čakajú ma ešte nejaké iné poplatky ako doteraz pokiaľ sa stanem platcom?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    1. Daňový úrad vám registráciu na dobrovoľného platiteľa DPH môže, ale aj nemusí schváliť.
    2. V prípade, že sa stanete dobrovoľným platiteľom DPH a daňový úrad vám stanoví zábezpeku, tak ju samozrejme budete musieť zaplatiť. To či budete platiť zábezpeku a v akej výške sa odvíja od toho, nakoľko rizikový subjekt ste. Možno od vás nebudú chcieť žiadnu zábezpeku.
    3. Či by ste si mali dať na niečo ďalšie pozor? Veľmi obšírna otázka, s platiteľstvom DPH sú spojené viaceré povinnosti. Predovšetkým si treba nájsť dobrého účtovníka.

    Dobrovoľný plátca DPH + zábezpeka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.