Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie obchodu medzi EU a SR

Ahojte, plánujem sprostredkovať predaj tovaru medzi dvoma firmami, jedna je v EU a druhá nakupuje a je to slovenská spolocnosť. Obe sú platcami DPH.

Povedzme, že EU firme som vytvoril zisk 1600€ a polovica je moja. No ale ja mám firmu na SR, ktorá nie je platcom DPH(keby som bol plátcom tak tovar kúpim a predám a neriešim sprostredkovanie...ako neplátcovi sa mi to vôbec neoplatí)

Aké sú možnosti aby mi EU firma vyplatila moju províziu? Bude stačiť zaregistrovať sa na paragraf 7a, vyfaktúrovať EU firme 800€ za sprostredkovanie obchodu a tu na SR zaplatiť 160€ DPH? Alebo existuje nejaké ide a lepšie riešenie?

Ďakujeeem
buchač Mne je síce šuma fuk, čo, kde, kedy, s kým, s čím,... a a ako.
Ale napísať takú onačinu ? ...citujem :
..." medzi dvoma firmami, jedna je v EU a druhá nakupuje a je to slovenská spolocnosť."

Nie je náhodou, čírou náhodou už aj Slovensko v EU ?
Alebo sme mali nejaký brexit, niečo som zameškal ?
Verwest čo je na tom nepochopiteľné? jedna je XY člen Únie a druhá je slovenska firma...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anulka je offline (nepripojený) Anulka

    Anulka
    zaregistruješ sa podľa § 7a, vyfakturuješ 800 €, na faktúre uvedieš text "prenesenie daňovej povinnosti", čiže DPH odvedie firma v inom členskom štáte, lebo miesto dodania služby je tam, kde má odberateľ sídlo, miesto podnikania ... (§ 15 ods. 1). A podáš súhrnný výkaz, v ktorom uvedieš IČ odberateľa a hodnotu služby a kód pre služby - asi "2"
    Verwest super ďakujem a tú DPH bude odvádzať z tých 800€? pretože ak áno, tak mi potom nebudú ochotný zaplatiť celých 800 ale asi o niečo menej vzhľadom na to, že im vznikne ešte povinnosť platiť DPH v ich krajine.
    Anulka Áno DPH bude platiť z 800 €, ale pravdepodobne bude mať nárok si túto DPH odpočítať: Takže v konečnom dôsledku neodvedie nič :-) - ak má nárok uplatniť odpočítanie DPH na vstupe.

    Sprostredkovanie obchodu medzi EU a SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.