Zavrieť

Porady

Platba za tovar v hotovosti - PPD alebo blok z ERP?

Dobrý večer, dala som svoje výrobky do jedného obchodu na komisionálny predaj. Sme dohodnutí, že majiteľke obchodu vystavím na predaný tovar faktúru a ona mi zaplatí v hotovosti. Chcem jej takisto vystaviť PPD, ale natrafila som na tento článok: https://www.etrend.sk/podnikanie/ako...e-doklady.html
Podľa posledného odstavca som povinná pri platbe v hotovosti za tovar použiť ERP. Znamená to, že mám majiteľke obchodu vydať bločik z ERP alebo to platí len pri predaji koncovému zákazníkovi?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    v zákone o používaní RP sa nepíše o predaji koncovému zákazníkovi.. pokiaľ nie si ZŤP, musíš používat RP pri predaji tovaru, ale aj s dodržaním zákona o hotovostných platbách.. ak nemáš RP tak úhradu faktúry za tovar môže odberateľ vysporiadať vkladom/prevodom na tvoj účet..
    szčo123 Ďakujem. Takže ak nemám možnosť vystaviť bločik z ERP, tak sa to rieši jedine prevodom? PPD tým pádom možno používať len pri službách?
    Žabinka ale len pri službách, ktoré sa nenachádzajú v prílohe zákona o RP..
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...pouzivanie-ERP

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vystavis faktúru a úhradu faktúry v hotovosti zaevidujes cez ERP

    Platba za tovar v hotovosti - PPD alebo blok z ERP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.