Zavrieť

Porady

doklad z ERP na opravu vozidla

Poprosím o poradenie. Ak mám doklad z ERP iba na servisná práca (jedná sa o opravu vozidla) v hodnote 480,- (dodávateľ nie je platiteľ dph), je to uznateľný výdavok pre právnickú osobu ktorá má vozidlo v obchodnom majetku? Na doklade z ERP nie je uvedené o aké vozidlo sa jedná? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gehri je offline (nepripojený) gehri

    gehri
    Priložil by som všetko čo mi dali a dal to ako výdavok - pripadá mi divné, aby som JA skúmal relevantnosť dokladov - ja som pre ICH "povinnosť" laik, iba obyčajný spotrebiteľ, nejaká babka z dediny.. Predsa nemôžu robiť inú úroveň dokladov pre babku a inú pre podnikateľa.. A pri kontrole nech sa príslušná kontrolná jednotka v prípade nesprávnych/nedostatočných dokladov obráti na toho, kto si nesplnil SVOJU povinnosť.. Je to len môj názor, často sa zákon a normálnosť rozchádzajú..

    Inak, pokiaľ si pamätám: povinnosťou servisu by mal byť doklad o príjme do servisu (pokiaľ oprava nebola robená na počkanie), na ňom riadne vyznačené to, čo sa a medzi kým deje, ten by vám nemal byť zrejme odňatý, následne po oprave by malo byť uvedené, komu a čo sa na čom dialo/opravovalo, prípadne podrobný rozpis materálu ak bol použitý, merná jednotka práce, jej hodnota, cena za ks materiálu atď.. Osobne som videl doklady z ERP -bolo tam EČ aj údaje majiteľa -pre iného to bolo ako výdavok nepoužiteľné..
    Naposledy upravil gehri : 02.01.18 at 23:55

    DANAK1 je offline (nepripojený) DANAK1

    DANAK1
    Priložte zákazkový list. Veď pri príjme do servisu a pri vydávaní MV zákazníkovi po oprave ho mali dať podpísať.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    A prečo by nebol, na doklad napísať perom ŠPZ -ku a hotovo.
    maped nemám nič, iba ten doklad z ERP. Mám vypýtať aspoň dodací list?
    Ďakujem pekne.
    c.s.i. a keď sa dávalo do opravy auto?

    doklad z ERP na opravu vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.