Zavrieť

Porady

Dobropis - do ktorého mesiaca dať?

Ahojte, prosím Vás, ak mám došlý dobropis od SK firmy, na ktorom je dátum dodania 30.9.2017, môžem ho dať aj do októbra? Neviem, kedy klientovi skutočne došiel. On mi ho dal s dokladmi za október, t.j. začiatkom novembra. Viem, že dobropisy sa účtujú do obdobia, v ktorom prišli. Ale ja neviem, či mu ten dobropis náhodou aj nedošiel toho 30.9.2017. Ďakujem krásne.
Naposledy upravil mondes : 21.11.17 at 11:19
Mila123 zdaniteľné plnenie nemáš....máš dátum dodania....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. Skúšala som, ale program ma nepustí, nakoľko dátum uplatnenia dane nie je zhodný s dátumom zdanit. plnenia.
    Tweety Dodanie daj 10. mes. ak ťa bez neho nepustí. Pri dobropisoch nie je podstatné.
    mondes A nebude vadiť, že opačná strana to bude mať v KV v 09/2017?
    Tweety Pozeraj na to zo svojej strany ako odberateľa.
    mondes No, veď práve. Dobropis bol vystavený 30.9.2017 a myslím, že by mal ísť do septembra, pretože aj opačná strana ho tam určite zaúčtovala.
    Tweety Zo zákona ho ućtuješ do obdobia, kedy si ho obdržala.
    mondes Srdečná vďaka. Ale ešte predsa. Nevadí, že ho zaúčtujem s iným dátumom, než aký je skutočne na doklade?
    Tweety Nie.
      zbaliť

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    ak to nie je mozne zistit, kedy klientovi skutocne dobropis dosiel (napriklad zo zapisovanej posty u klienta alebo dodavatela), daj tam prezencnu peciatku s oktobrovym datumom a vymalovane...

    Dobropis - do ktorého mesiaca dať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.