Zavrieť

Porady

Je správne, keď mám na výplatnej páske uvedených viac odpracovaných hodín ako som v skutočnosti odpracoval a aj väčšiu mzdu ako som v skutočnosti dostal?

Som študent. Mám podpísanú dohodu o brigádnickej činnosti študenta. Moja hodinová mzda je 3€. Za mesiac som odprcovala približne 25hod-30hod. Na výplatnej páske mám napísaných 66,5 a moja čistá mzda je vraj 200€.
Nechápem tomu. Mohol sa zamestnávateľ len pomýliť, alebo to napísal zámerne?
4 komentárov     zbaliť
Mila123 a dostal si tých 200 € ?
jslancik z názvu otázky to nie je jasné?
Mila123 mne nie...možno tebe, ale autor nižšie píše
" eleven (Dnes 19:47) Keď som preberal peniaze tak som nič nepodpisoval. V skutočnosti som dostal výplatu (hotovosť) akú som mal dostať za skutočné odpracované hodiny. Len na výplatnej páske je uvedený oveľa väčší počet odpracovaných hodín a aj celková mzda je na výplatnej páske väčšia. Len ma zaujíma, či nebudem mať nejaký problém, ak si budem podávať daňové priznanie"
eleven nie nedostal. Ani som nemal dostať, pretože som odpracoval len 25 hodín. nie 66,5 ako sa uvádza na výplatnej páske.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Mozno to bola odmena za toto: "Za mesiac som odprcovala...", ale skor to vyzera ze ta prijali na poziciu "(polo)mrtva dusa". Druhu polovicu plnej sumy si sef/majitel strcil do vlastneho vrecka.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    áno, mohol sa pomýliť, alebo to napísal zámerne. čo keby si sa spýtal zamestnáveľa, že kedy ti doplatí zvyšok výplaty z výplatnej pásky? že si dostal iba toľko a toľko, určite si podpísal prevzatie určitej sumy výplaty v hotovosti (?).
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eleven Keď som preberal peniaze tak som nič nepodpisoval. V skutočnosti som dostal výplatu (hotovosť) akú som mal dostať za skutočné odpracované hodiny. Len na výplatnej páske je uvedený oveľa väčší počet odpracovaných hodín a aj celková mzda je na výplatnej páske väčšia. Len ma zaujíma, či nebudem mať nejaký problém, ak si budem podávať daňové priznanie.
    jslancik pýtaj si nevyplatené peniaze od zamestnávateľa. potom uvidíš, ako to je.
    eleven Zrejme to tak urobím, aby som mal jasno. Ďakujem.
    kopretinka budeš ma problém.Do daňového sa predsa píšu aj odvody a základ dane,tak neviem,na akom základe tam čo napíšeš....
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Viditeľne sa jedná o optimalizáciu nákladov firmy, nakoľko za študentov sú najnižšie odvody do SP.

    Väčšinou sa na papiery uvádza nižší zárobok, ostatné na ruku, tu teraz vznikla opačná situácia, nakoľko mal málo odpracovaných hodín, tak na ruku dostal menej, než je na výplatnej páske.

    .... proste "černota"

    Je správne, keď mám na výplatnej páske uvedených viac odpracovaných hodín ako som v skutočnosti odpracoval a aj väčšiu mzdu ako som v skutočnosti dostal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.