Zavrieť

Porady

,,SKLBAVE,,brzdenie

zdravim.
zistil som to teraz nedavno.ked napadol sneh a som zabrzdil.prejavuje sa to tak ,ze pri stlacenom brzdovom pedale,akoby niekto proti pedalu buchal kladivom.
prosim viete mi niekto poradit v com je chyba,alebo co to je?prejavuje sa to na pravej strane,ale neviem ci predok alebo zadok.mam pocit ze prava predna strana.treba ist do servisu????dik za odpovede.pekny den prajem

JEDNA sa o kratku fabiu 1/2007/
Naposledy upravil celoslav : 31.12.17 at 14:58
11 komentárov     zbaliť
misoft Normálny užívateľ by šiel do servisu....
Ale môj názor - buď krivý kotúč, alebo bubon.... ak cítiš pri tom aj tlakové "nárazy" v pedále - krivý kotúč/bubon okrem nepravidelného brzdenia, kmitaním "vtláča" piestik do brzdového valca a tlak sa prenáša kvapalinou až k pedálu ako odozva.
bodliak Blbost. To robi ABS-ko.
misoft A Fabia z 2007 má ABS-ko? Ak je to I. generácia (vyrábaná do cca Feb.2007) - tak tieto nemali ABS!
II. generácia nábeh výroby v 2007 koncom januára, zač. februára - tie už ABS mali. Okrem toho - ABS sa takto neprejavuje - nárazmi.
bodliak Chces povedat, ze pred rokom 2007 nemali Fabie ABS ? Nedaj sa vysmiat...
Žabinka od roku 2006 musí byť každé nové vozidlo, homologované v EÚ, vybavené ABS..
misoft Pravda, pravda, lenže Fabie I. generácie boli homologované pred účinnosťou nariadenia EU, 1997. Takže - 1. generácia ABS nemala, nebolo to povinné.
bodliak Logika sa nám nejak potáca...

Ak nebolo povinné, tak nemala ? Ak od 2007 museli mať všetky, tak pred 2007 nemala žiadna ?
misoft ABS vtedy mali buď na objednávku, ako pridanú výbavu, alebo vozidlá "vyššej" kategórie.
To máš ako pri iných výrobkoch - niečo sa schváli, že od roku XXXX musia mať to a hento, ale rovnaké výrobky, ktoré boli predtým schválené, tak to a hento nemajú - nebolo to povinné.
Preto aj od roku 2007 vyšla Fabia II. generácie (nábeh výroby) a tie už ABS mali - predsa to EÚ nariadilo.
Logika? LOGIKA!
bodliak "A Fabia z 2007 má ABS-ko? Ak je to I. generácia (vyrábaná do cca Feb.2007) - tak tieto nemali ABS!"

Jasne si napisal, nemali. Jasne som ti vysvetlil, ze kludne mat mohli.
pavol54 Na želanie zákazníkovi "za peníze v Praze dúm " Ak nebola povinná výbava mohla byť voliteľná Keď som si vyberal autá, tak ku každému typu mi dodali 6 listov možno i viac možných kombinácii od motorov cez bezpečnostné vybavenie, farby, doplňky. Prvé auto bol skladové zo zľavou + šrotovné (limitovaná výška ceny ) Druhé pýtajú sa čo chcete okrem štandardu? Ja že vyhrievané sedadlo, štvorkolku, tiahlo. Len to ? Dali mi zadarmo rádio a preglejkovú podlahu ako bonus. Teda ak zákazník chce tak dodajú, alebo prechod vo výrobe je na takom stupni rozpracovanosti že už mohli nezáväzne ABS montovať pri montáži . Ale symptómy brzdenia sú jasné ak je povrch drsný prebieha brzdenie ak čidlá vyhodnotia klzkú cestu auto sa šmýka tak sa zníži účinok brzd a tak sa to cyklicky opakuje.
vicktor Kolko mas najazdene? Kedy si robil autoskolu? Poznas vybavu auta? Pocul si uz o ABS?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    že by abs na snehu?

    pafendorf je offline (nepripojený) pafendorf

    pafendorf
    clovek tu pride raz za cas ale tie tvoje rady stoja za .... /pre misofta/ ze krivy kotuc , to by mu triaslo volantom ...
    misoft Volantom by triasol krivý ráfik.... nevynážená pneu... tebe to - žiaľ - trasie niečim v dutine lebečnej.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.