Zavrieť

Porady

Prenájom vo vlastnom rodinnom dome

Dobrý deň, mala by som otázku.Kamarátka má rodinný dom s priestorom pre zubného technika. Podniká ako živnostník. Povedali jej , že má spraviť sama so sebou nájomnú zmluvu, čo som už preštudovala že to nie je možné.
Vie mi niekto poradiť aký by bol správny postup, alebo ako postupovať v uvedenj veci. Bol by to bezplatný prenájom, len aby to bolo správne doriešené.
Vopred ďakujem za pomoc
vicktor Nerozumiem na co to bude dobre, ked bezplatne, cize nejake odpocty nakladov nebudu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Ona je majitel domu a sucasne aj zubny technik v najme? Normalne, ved to moze byt aj plateny prenajom, iba musi vypracovat transferove ocenovanie.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 sama sebe, na jednej strane je ona ako FO s RČ a na druhej strane FO s DIČ???? hlúposť je to, čo tvrdíš........https://www.etrend.sk/podnikanie/pod...-sam-sebe.html
    misomiso Aha, ja som prehliadol, ze je zivnostnik. Tak nech si spravi eserocku.
    Daria1967 Dobrý deň, práve to že nechce s.r.o. Potrebovala by som to nejak doriešiť, ide o odvoz smetí a tam žiadajú živnostenský list a nájomnú zmluvu čo sama sebe nemôže mať. Alebo chcú LV ale ten zase nie je dobrý lebo je vystavený na vlastníka a nie na živnostníka. Takže to nijak nesedí. Labák je súčasťou RD. Vedel by mi niekto v danej veci poradiť? Všetky náklady idú na RD, takže ani zvlášť nemá hodiny na elektriku atď priamo na labák. Proste je to len miestnosť a vlastne sa teraz rieši odvoz odpadu z labáku a nejak sa nevieme pohnúť.
    Mila123 tu pomôže iba vyňatie z bytového fondu
    https://hnonline.sk/expert/475642-po...vyjst-aj-draho
    spočítala si koľko je to € ročne?
    Daria1967 Práve to že to bude 0 eur.
    Mila123 koľko € ročne asi vynakladá na réžiu vo vlastnom dome? aby sa jej to vôbec oplatilo?
    Daria1967 To neviem, ale nie k tomuto som sa chcela dostať ale ako vyriešiť zmluvu sama pre seba čož neexistuje, len ak by mala s.r.o. Alebo bezplatný najom???
    Mila123 a čo tým dosiahneš? nájomné 0,- €, a energia? max. v rozdiele (ak to bude vedieť obhájiť pri DK) medzi stavom pred tým, kým tam nemá zriadenú prevádzku......
    má rozhodnutie z hygieny na prevádzku? má ohlásenú prevádzku na ŽÚ?
      zbaliť

    Prenájom vo vlastnom rodinnom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.