Zavrieť

Porady

daňový bonus

ahote pracoval som v mesiacoch 1-3 a 11-12 . Nemal som vyplateny danovy bonus na dieta. V danovom priznani ma zaskrtnut len mesiace za ktore chcem danovy bonus?
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký hrubý príjem za rok 2017 si dosiahol?
Mikulášš 3394,18
Tóthová Csilla Dobrý deň prajem, môžem sa spýtať, keď bábätko sa narodilo 27.10 min. roku, už sa môže uplatniť DP aj za október? Ďakujem
ivka70 Ano, pri novorodencoch je vynimka a DB je uz za mesiac, v ktorom sa narodili
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
V daňovom priznaní zaskrtnes obdobie 1-12, podmienku príjmu si splnil, vznikne ti celoročný nárok na DB, samozrejme, ak boli splnené aj ostatné podmienky
6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Mikulášš ale ja som v tej firme kedze ide o sezonne zimne prace mal zmluvu len na januar, februar a marec a potom november a december. To si mozem aj za tie mesiace za ktore som nerobil?
veronikasad Pri DB sa sleduje príjem, nie koľko mesiacov si odrobil.
Mikulášš dakujem velmi pekne este otazka prijem je 3394,18 , poistenie 443,95....hodil som do kalkulacky mi vychadza 256,92 aaa uhrn preddavkov na dan podla§ 35 bolo 298,69 mote to takot byt??
veronikasad Pokiaľ máš preplatok na dani, postupuj presne podľa suctovych riadkov, daňový bonus sa ti môže zobraziť v preplatku. Alebo si stiahni z Krosu demoverziu taxa, kde zadas vstupné údaje a celý výpočet to urobí. Jedno DP typu A je zdarma.
Mikulášš hodil som to tam urobili to tak ako ste hovorili zobrazilo sa to tam chcem sa opytat aka je hranica toho prijmu na dan.bonus?
veronikasad 6-nasobok minimálnej mzdy, pre rok 2017 6*420€
  zbaliť
Dobrý deň prajem, môžem sa spýtať, keď bábätko sa narodilo 27.10 min. roku, už sa môže uplatniť DP aj za október? Ďakujem
Tweety Áno. Ale nabudúce si zadaj samostatnú otázku. Otázky sa neriešia tam, kde sú už iné zodpovedané.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.