Zavrieť

Porady

nizka tepova frekvencia pri cviceni

Dobry den potrebovala by som poradit. Zacala som cvicit na stacionarnom bicykli. Cvicim rano 45 minut cca 20km za hodinu na najnizsej zatazi. potrebovala by som par kil schudnut a docitala som sa ze najlepsie spaluje pri cca 120 tepov za minutu ,ja sa vsak pri vsetkej snahe dostanem ledva na 90 niekedy na 100 alebo 112 tepov ale v zapati to ide dole na 70 az 60 tepov neviem udrzat tych 120 aj ked idem stale rovnako rychlo. Tep sa zacne zvysovat ked prestanem bicyklovat vtedy vybehne aj na 120 aknahle zacnem krutit ide dole nechapem tomu robim nieco zle?
8 komentárov     zbaliť
Poola Cim merias tep po?
janaj733 na stacionarnom bicykli mam merac ktory ukazuje pocas cvicenia tepovu frekvenciu
Poola Zvyknes sa k zaveru dobre spotit?
janaj733 ano spotena som asi tak ze tecie somna
lujza.j Ozaj..ide pekne počko preco nie von...napr.rychlu chodzu...tam je aj praca ruk...spalis viac...vonku to ma inu energiu....30min tam 30 min nazad..napr.
superoman Cim si merias tepovu frekvenciu?
superoman Mas aj hrudny pas? Lebo ten je presny. Ked si merias len dotykovo na riadidlach rotopeda, moze to byt skreslene a to poriadne.
vicktor Hrudny pas, hodinky za 50e (vid lujza inde) ???
Ked som za mlada sportoval, frekvencia sa merala pravou rukou na krcnych tepnach, pocitali sa tepy, oci na Primkach 10-15 sekund a potom krat 6 alebo 4.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Poola je offline (nepripojený) Poola

    Poola
    Na najnizsom stupni zatazi je obtiazne ocakavat vysledok. Musis si pomaly zvysovat zataz na bicykli. Zacni postupne, z 1. na 2. , udrzovat konstantnu rychlost, po case aj na stupen 3. Efekt je v trvalej intenzite.
    Sleduj pri tom rychlost, mala by si trvalo dosahovat asi 35 km za hod. Postupny trening - NIe hned vsetko. Hlavne sa "pred tym" a "po", vydatne postrecingovat.
    janaj733 ide o to ze ked prestanem tak ten tep mi ide hore aj citim ze je rychli ale akonahle zacnem bicyklovat tak sa znizuje

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    https://www.sportujeme.sk/vzorec-na-...u-frekvenciou/
    Vyrataj si tepovku
    Zvys zataz...ved to ti musia nohy "skakat" bez zataze
    Za 50 e kupis hodinky aj s hrudnym pasom....zadas do hodin parametre vek vahu..zena...vyrata ti rozpatie....a signalizuje ked si pod alebo nad...

    nizka tepova frekvencia pri cviceni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.