Zavrieť

Porady

DP z rakúskych príjmov

Ahojte, robím slovenské daňové priznanie z rakúskeho potvrdenia o príjme a trosku sa v nom nevyznám. Viete mi poradiť? Viem že riadok 210 dám na riadok 32, dalej že riadky 225 a 230 dám na riadok 33. A potom mám vyňať základ dane - čistý príjem a tu mám problém. Suma ktorá mi vyjde keď spravím rozdiel riadkov 32 a 33 (hrubá mzda mínus odvody) tak táto suma sa na tom tlačive nikde nenachádza. Na tlacive je iná čistá mzda a neviem prísť na to že prečo? Stretli ste sa s tym? Je tam potrebné niečo ešte pripočítať odpočítať? Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
ivka70 nechyba ti tam zaplatena dan?
aj tak netusim, preco sa snazis odpocitat cistu mzdu z potvrdenia ...ved DP ta presne navadza, ktoru sumu a kam ...staci citat poucenie k nemu
zabiatko7282 nie ta dan je vyššia, mne to robí rozdiel cca 50 eur. Lebo zaklad dane z DP mi nesedí na zaklad dane z Potvrdenia.
ivka70 DP ti pocita zaklad dane podla slovenskych zakonov .... ked to ides vynimat, tak tie 2 sumy nemaju nic spolocne ...
zabiatko7282 aha, takže suma ktorá je na rakuskom Potvrdení ako čistá mzda základ dane nemusí sedieť na to co mam v danovom? Cize z Rakuskeho potrvdenia si vsímam len sumu hruba mzda a odvody? Dakujem velmi pekne za odpoved, nerobila som taketo danove este.
ivka70 jasne pozri si priklad v prilozenom linku, da sa to pekne podla neho urobit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tu mas priklad vyplneneho danoveho priznania zo zahranicia. Je tam CR, ty mas este vyhodu, ze nebudem muset prepocitavat, lebo AT ma EUR.
    Postupuj podla navodu a DP vyplnis dobre:
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...lnenie_DP_2017
    zabiatko7282 Ďakujem pekne.

    DP z rakúskych príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.