Zavrieť

Porady

Štekot psa na jemu známe osoby

Náš dvojročný Jack Russell začal nedávno štekať na ľudí ktorí k nám často chodievali a poznal ich veľmi dobre. Je to veľmi útočné štekanie. Návštevník ho môže hladkať, psík kýve chvostom a po skončení hladkania pochvíľke zas šteká a už aj pohrizol. Čo chce takto docieliť alebo ako si vysvetliť jeho správanie a vrátiť to do stavu kedy to nerobil? Je takýto na "svojom území", doma, na ulici už je to "normál".
Naposledy upravil Taserda : 11.06.18 at 07:40
arizona co znamena to prve slovo???
buchač Ty sa pýtaš na to, čo máš robiť v takomto prípade.
Ja sa pýtam, aké opatrenia si už urobil.
Alebo ich budeš robiť až keď bude neskoro ? Keď psovi drbne v hlave a vyštartuje (a je jedno, či doma alebo na ulici) po nejakom decku...trebárs aj po tvojom.
Vtedy už bude ale neskoro.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZahradnikAmater
    A toho psa aj niekto vychováva a cvičí alebo je to samorast? Má gazdu, ktorý chápe, že pes je svorkové zviera a uznáva vodcu svorky, ale sám pes byť ním nemôže?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Taserda Jasné, je to múdre zviera, učenlivé. Mám podozrenie že mu niekto niečo spôsobil a vidí to už že rodná svorka a zvyšok je nepriateľ. Hoc taký do nedávna nebol a chcem aby sa to vrátilo ako to bolo pred tým.
    korela Mňa moja sedemročná sučka tiež prekvapila jednou novinkou. :-) Mám na to vysvetlenie, tak som nič nevyhľadávala, inak tiež ide o nový druh štekotu.
    .
    Ale zaujalo ma zadanie ..., myslím, že je to trochu podobný prípad, až na ten vozíček.
    Ak nie, sú tam aj iné prípady.
    http://www.psycholog-psu.com/poradna...hp?f=63&t=8264
    http://www.psycholog-psu.com/poradna/viewforum.php?f=63

    Předmět příspěvku: vyjizdej po kamaradech ktery znaj
    Příspěvky: 2
    Bydliště: Praha

    Dobry den,mam dva pesany jsou to krizenci holka a kluk,Betce je skoro deset a Lupenovi sedm let.Kdyz prijde navsteva,tak se s nima privitaji parkrat si zastekaj nechaj se poradne podrbat,vsechno v pohode, jenze treba po hodince kdyz jde navsteva na zachod a vrati se tak z niceho nic po ni vyjedou, nikdy nekousnou jen varujou, vypada to jakoby zapomeli, ze tu s nama nekdo je a najednou se objevi, a oni se leknou. pozorovala jsem to a casto mam pocit, ze se ty lidi "plizej" jakoby meli neco za lubem a ten pes to vycejti a vystartuje. ja sama jsem dost lekava, ale snazim se to ovladat, abych je v tom nepodporovala. Je pravda, ze od ty doby co jsem na mechanicaku (mechanicky vozik) je to horsi, jakoby se o me baly. Ted k nam prisli dve stenata, dva mesice a pet..nechci aby to delali taky, to by bylo vazne zle kdyby se takovahle smecka spustila na jednoho clovicka, kteryho ke vsemu znaj. Co s tim????????

    Příspěvky: 8242
    Bydliště: Luční Chvojno
    Třeba povel místo, nebo přivolání. Když psi ležej na pelechu, nemůžou, logicky :mrgreen: , po nikom vyjet :wink: tohle bude asi nejjednodušší řešení vzhledem k vozíku (a tudíž nemožnost "skočit šipku" po psovi ...).
    Taserda To je ten istý prípad. Skúsim dať návštevníkom ktorích pozná piškotku aby ho obdarovali.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne to pripada, ze si vynucuje viac pozornosti,alebo dalsie hladkanie.
    Zvierata nevedia rozpravat,takze jemne hryzkanie,alebo stekanie povazuju za formu kominikacie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Jemne hryzkanie ? To mi pripomenulo jednu konkretnu suku...
    allgreen tu z porady?
    Žabinka tiež si myslím, že si vynucuje pozornosť, naša psica toto robí pri mojom ockovi, u ktorého si zvykla, že jej vždy čosi donesie pod zub.. hneď ako vkročí do bytu, začne štekať iným tónom ako obvykle, prestupuje z nohy na nohu okolo neho, a na očiach jej vidno že čaká niečo dobré..
      zbaliť

    Štekot psa na jemu známe osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.