Zavrieť

Porady

Vynimka z uzemneho rozhodnutia - zastavanost pozemku

dobry den,

planujeme stavat RD (sme vo faze ziskavania stavebneho povolenia) na pozemku s uz schvalenym uzemnym rozhodnutim, ktory limituje zastavanost pozemku na 25%, nasa chyba je ze sme si dali vypracovat (a zaplatili) projekt ktory mierne prekracuje tuto hranicu, konkretne o 2,6% mysliac si ze to nebude problem schvalit/povolit vynimku. Stavebna uradnicka aj starostka nam rozumeju (mame maly pozemok a vlasne aj maly dom kvoli tomu obmedzeniu) obe su ale "prilis opatrne" aby "neprekrocili zakon". Je nejake legalna cesta aku tuto vynimku ziskat? Ide o malu obec s cca 600 obyvatelmi.

1. ma starostka pravomoc povolit vynimku, ak ide o takuto malickost? pripadne moze ju schvalit obecne zastupitelstvo?

2. je mozne to obist cez nahradenie platneho uzemneho rozhodnutia?

pripadne nejake ine riesenie?

dakujem
Naposledy upravil kotcha_kb : 16.07.18 at 14:50
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    2,6 % nie je mierne - to je 10%. Ja mám podobne - prekročil som 25% zastavanosť o 0,8%. Pri koluadácii nemali voči tomu výhrady, bolo to asi tolerovateľná odhchýlka.

    Riešenia:
    - upraviť projekt
    - postaviť a dúfať na zázrak
    - postaviť o 10 cm menší dom
    - odkúpiť od suseda pár m2.

    Podstatné je to, čo zameria geodet pre zapísanie do katastra. Takže keď postavíš o niečo menší dom, celková zastavanosť bude napr. 25,9 čo už môže prejsť.

    Inak kolaudujú aj domy, čo prekročili zastavanosť. Požiadaj o výnimku a nech si na stav. úrade zistia, či môžu povoliť.
    kotcha_kb vdaka za tip, ale projekt zmensit uz velmi nemozeme, lebo by to nevychadzalo so statikou a museli by sme mat uplne iny dom, clovek co sa nam podpisal ako stavebny dozor nesuhlasi s tym aby sme na stavebne povolenie dali "proforma" mensi projekt a potom stavali podla povodneho projektu.. a my osobne do toho nechceme ist velmi podla planu, ze postavime a potom uvidime/zaplatime pokutu, idealne by bolo tu vynimku vyriesit este v ramci stavebneho konania, ale "nasa" stavebna uradnicka nie je velmi kreativna, nevie/nechce nam navrhnut proces ako to mozno vyriesit, tak hladam u inych precedens, ze ako to mozno ponat..

    Vynimka z uzemneho rozhodnutia - zastavanost pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.