Zavrieť

Porady

zateplenie domu

Potrebovala by som zatepliť starší dom asi 55 ročný,pod celým domom sú pivnice, pod kuchyňou nie. Je to cítiť. Čím by bolo najlepšíe zatepliť dom,aby aj steny trochu dýchali. Som sama a rada by som bola keby mi niekto bližšie popísal o zateplení, čo beží a načo si treba dať pozor. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    obrat sa na www.modrastrecha.sk je to forum o stavebnictve. Ale uz teraz dopredu ti poviem ze sa nedozvies nic konkretne. vela ludi je za polystyren , rovnako vela je za mineralnu vlnu. Jedna skupina obhajuje dychanie stien (asi maju pluca), druha zas ziadne dychanie neodporuca. Hrubku davaju 10 cm - dalsi 25 cm. Vyber si.

    Ja osobne som si dom 60 rocny zateploval polystyrenom 10cm -pretoze som to mohol realizovat svojpomocne.
    Dolezite je riesit to kompletne zateplenim aj sokla - vymenou okien, dveri.
    Pred zateplenim sa mi v rohoch miestnosti zrazala vlhkost. Po zatepleni po vlhkostie nieje ani stopa. Po 6 rokoch po zatepleni som max spokojny.
    Skladba mojej steny bola 45 cm plna tehla. Polovica domu podpivnicena. Juzne slovensko.

    Co bude vyhovovat tebe je otazne.
    Naposledy upravil dmc : 27.07.18 at 07:51

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.