Zavrieť

Porady

daňové priznanie a príjem z kanady

Ak bola fyzická osoba časť roka dobrovoľne nezamestnaná a časť roka pracovala na zmluvu v Kanade ako robím daňové priznanie?
Počas obdobia kedy bola dobrovoľne nezamestnaná si zaplatila zdravotné poistenie (566,24€). Potom bola od 11.9-30.11 v Kanade kde pracovala. Mám použiť priemerný kurz ecb za rok 2017 (1,465)? Smiem použiť metodu vyňatia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Aku metodu treba použiť zistíš zo zmluvy o zamedzeni dvojiteho zdanenia s Kanadou. Môžeš pouzit aj priemerny rocny kurz NBS.

    Zdravotne poistenie samoplatitela zaplatené na SK neznižuje zaklad dane.
    14 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ludmiiilka zistila som je to metóda vyňatia. A môžem normálne uviesť do riadkov 33 dobrovoľne zaplatené zdravotné poistenie a odrátať ho od toho kanadského príjmu?
    veronikasad Nemozes, pri metóde vyňatia, ak si zistila spravne, to ani nema zmysel.
    Ludmiiilka aha a na ktorom riadku prosím uvediem daň zaplatenú v kanade?
    veronikasad Pisala si o metode vynatia, tam dan zaplatenu v zahranici neriesis. DP treba správne vyplniť
    Ludmiiilka ale tak jej vyjde platiť daň, pre ňu by bolo výhodnejšie zápočet, len neviem či ho smiem robiť
    veronikasad Preco by jej pri metode vynatia mala vyjst platiť dan?
    Ludmiiilka https://www.vrateniedani.sk/vratenie...-dani-z-kanady
    veronikasad Ides vyplnat kanadske DP? Dan zaplatenu v Kanade ti na SK nevratia
    Ludmiiilka to platí len pri kanadskom? Nie idem slovenské. Ak mala príjem okolo 4000€ tak to je vyššie ako nezdaniteľná čiastka. Tento príjem teda uvediem v riadku 32, 36 uplatním nezdaniteľnú a vyjde mi platiť daň
    veronikasad Ludmilka, daj si trochu namahy a preštuduj si poucenie na vyplnenie DP, do ktorych riadkov prijem uvadzas pri uplatneni metódy vynatia
    Ludmiiilka Celý čas ho čítam. Posledná otázka: takže dobrovoľné zaplatené zdravotné poistenie vôbec nemusím dať do daňového priznania a budem mať len jednu prílohu a to je to potvrdenie o príjme z Kanady? ďakujem za trpezlivosť
    veronikasad Ak zo SK ziadny prijem nemal, budes mat len jednu prílohu
    veronikasad Ked ho tak velmi citas, co si uviedla do r.48? (Zmluvu o zamedzeni dvojitého zdanenia s Kanadou som nepozerala)
    Ludmiiilka Ten príjem z kanady - 4000€ ... Už som na to prišla, vyšlo to nulove, nič nebude platiť
      zbaliť

    daňové priznanie a príjem z kanady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.