Zavrieť

Porady

ak sa zmenilo číslo odberateľ. fa v kontrolnom výkaze - podáva sa iba dodatočný KV

Poprosím o poradenie ak sa zmenilo číslo fa v kontrolnom výkaze - podáva sa iba KV? Klient si číslovanie vystavených faktúr zmenil a pridal jednu nulu, teda musím podať dodatočný výkaz pre dph za 05,06/2018. DP DPH nepodávam dodatočné?
Ďakujem pekne.

Ešte poprosím o názor, ak klienta upozorním že si začal číslovať odberateľ. fa nesprávne od 18009 si začal 180010 malo byť 18010, teda od 05,06/2018, môže sa vrátiť na pôvodné číslovanie? Čo mne uľahčí prácu a on bude mať nesprávne uvedené číslovanie cca za 3 mesiace. Resp. nechať už tak?
Ďakujem pekne.
Naposledy upravil maped : 20.08.18 at 14:02
Mila123 ako je to možné, že si dovolila , resp. súhlasila s výmenou už zaúčtovanej faktúry????
maped Faktúru mi dal s novým číslovaním a to ja som si vtedy nevšimla že je to iný rad a čísluje to inak o jednu nulu pridáva 180010 lebo si vystavuje faktúry sám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Toto som mal pred pár rokmi aj ja. Aj som v zákone hľadal pravidlá číslovania, ale nikde nič. Už som dávnejšie tu o tom aj písal a zastával sa ucelenej číselnej rady. Inak problém číslovania spôsobujú nejaké frre fakturačné programy. On je síce zadarmo, ale v druhom roku používania nedovolí zmeniť číselnú radu. Dokonca v nej urobil aj nejakú neopraviteľnú dieru. Samozrejme, že ja mám svoje číselné rady s predčíslím roka a poradovým číslom od 0001. Ale do KV dávam jeho číslo, nech je také, alebo onaké. Lebo je jeho a dostal ho aj jeho odberateľ. Vyhotovovať opravné faktúry s novým číslovaním je šialenstvo. A ešte väčšie dávať kvôli tomu dodatočný KV. Byť jeho odberateľom, tak dodatočný KV nepodávam. Mám jeho originálnu faktúru, základ a daň sa nemenili a a tým to pre mňa hasne.
    maped Ďakujem pekne, len asi sme sa nepochopili, lebo dodatočné KV podať bolo potrebné, nebolo v KV uvedené správne číslovanie.
    a_je_to Nie, my sme sa pochopili. Ibaže ja nie som zástancom drobných banálnych opráv aj za cenu sebatýrania. Aj tak to nikto a nikdy kontrolovať nebude, pokiaľ číselné väzby o základe a dani sedia s priznaním. Pokiaľ nerobíš účtovníctvo Bašternákovi :-). Práve zmätkovanie s číslovaním faktúr môže zbytočne spustiť daňovú kontrolu, ktorá je u málokoho vítaná. Áno, principiálne by sa všetko chybné malo opraviť. Ale pragmaticky treba zodpovedať najprv otázku, či je prínos hodný vynaloženej námahy. Asi tak ... :-)

    ak sa zmenilo číslo odberateľ. fa v kontrolnom výkaze - podáva sa iba dodatočný KV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.