Zavrieť

Porady

Účtovanie v MRP - prijaté FA s prenosom DP

Kde nájdem link, ako sa účtuje prijatá FA v MRP podvojné účtovníctvo s prenosom DP v zmysle § 69 ods. 12 zákona o DPH? Všade je len, ako sa to eviduje v Knihe prijatých faktúr, no ja potrebujem, ako sa to zaúčtuje v účtovnom denníku. Myslím si, že ja to robím zbytočne zložito :-), ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Typ DPH 46 v Knihe faktúr a v účtovnom denníku minimálne 2 riadky 1. riadok 5XX/321, fakturovaná suma, a 2. riadok podľa internej analytiky 343XXX/343YYY dopočítaná DPH, s textom "samozdanenie" alebo "prenos DP"
    Kristina27 ja dávam 395xxx/343200 daňová povinnosť a 343100/395xxx právo na odpočet, čiže spolu tri riadky, viem, že niektorí hovoria, že 395 sa nemá používať, no mne sa ten účet páči :-)
    Dav Aj mne sa páči 395, len Účtovné súvťažnosti pre obsahovú náplň účtu 395 majú na to trochu iný názor

    Účtovanie v MRP - prijaté FA s prenosom DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.