Zavrieť

Porady

Poistná udalosť na aute

Dobrý deň,

chcem si len potvrdiť správnosť účtovania. Havária vozidla, vzniknutá škoda na aute 2.000 eur. celú sumu hradí spoluvinník z jeho poistky. Firma, ktorej vznikla škoda na vozidle, nehradí nič.

Došla faktúra od servisu za opravu v tej sume 2.000 eur........511/321
Na základe listu od poisťovne, v ktorom píšu, že tu celú sumu poukazujú na účet servisu zaúčtujem predpis ID.....378/648
Úhrada fa tiež na základe listu od poisťovne..........321/378

Je to takto správne, prosim? Nezabudla som na niečo?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    etuliacik Tweety ďakujem.

    Ešte sa chcem opýtať, či uvažujem správne:
    Fa za opravu prišla v júli, kedy firma ešte nebola platca DPH. Od 1.8. už firma platcom DPH je. V prípade, že by firma sumu zaplatila, má nárok na uplatnenie si DPH na vstupe? Ale keďže, v tomto prípade, celú sumu hradí poisťovňa na účet servisu, tak s DPH na odpočet neuvažujem?
    List od poisťovne prišiel už v auguste na celú sumu ale bez vyčíslenia DPH. toto zaúčtujem ID a sumu budem mať vo voľnom základe?

    Prosím o usmernenie.

    Vďaka.
    Tweety Poistné plnenie je bez dph. Nie je predmetom dane. O dph neúćtujeś.
    etuliacik Aha, citala som, len ma zmiatli prispevky tu na porade, kde vsade bola spomenuta DPH a pravo na jej odpocet. Este budem mat asi viac otazok ohladne DPH, kedze sa s touto problematikou pomalicky oboznamujem
      zbaliť

    Poistná udalosť na aute

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.