Zavrieť

Porady

Prechod na platcu DPH - fakturácia v medziobdobí

Ahojte, prosím o radu.

Sro prechádza na platcu DPH, prekročili sme obrat. Diela, ktoré máme rozrobené boli ešte dohodnuté za konečnú cenu (neplatca), klienti teda počítajú s tým, že doplatok bude koncová cena.

Môžem pred dátumom prechodu na platcu vyfakturovať (ešte ako neplatca dph) neuzavreté služby s dlhším dátumom splatnosti a už ako platca DPH prijať za nich úhradu, z ktorej nebudem odvádzať DPH?

Dúfam že som sa vyjadril správne. Názor mojej účtovníčky je NIE ale chcem sa uistiť.

Ďakujem za rady.
4 komentárov     zbaliť
Mila123 príklad:
k 31 08 2018 ste prekročili obrat
do 20 09 2018 musíte sa evidovať na DU
asi k 01 11 2018 Vám DU pridelí IČ DPH
a do tohto dátumu. t.j. od 01 09 2018 - 30 10 2018 fakturujete tiež bez DPH
inak požiadaj svoju účtovníčku o právny podklad k jej tvrdeniu
kolac Rozumiem, asi som to nejasne napísal, no otázka znie či budem musieť odvádzať od 1.11.2018 DPH z po tomto dátume prijatých úhrad faktúr, ktoré boli vystavené ešte v období keď sro nebola platca.

Moja účtovníčka hovorí že z týchto úhrad musím platiť DPH.
Mila123 áno, ak ti DU pridelí IČ DPH fakturácia musí byť s DPH, resp. iná režim, ale ty si už od vtedy platiteľom DPH, teda áno i keď zákazka bola skôr dohodnutá.....
vyfakturuj k 31 10 2018 a daj dlhšiu splatnosť úhrady, odberateľovi to vysvetlíš, ak sa dá
Mila123 Inak máš s DPH poriadny mišmaš......
vydané faktúry Tvoje budú mať DPH
a po 01 11 2018 tvoje prijaté faktúry , predne povedané s dátumom dodania po 01 11 2018 si budeš môcť DPH odpočítať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prechod na platcu DPH - fakturácia v medziobdobí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.