Zavrieť

Porady

Oslobodenie od platby správneho poplatku

Dobrý deň, zrejme to tejto témy nepatrí ale už fakt neviem kde sa mám koho spýtať. Som držiteľkou preukazu ZŤP bez sprievodu, s manželom sme obaja žiadatelia o stavebné povolenie k rodinnému domu a náš stavebný úrad si nie je istý či poplatok od nás "vymáhať" alebo nie. V sadzobníku správnych poplatkov je síce, že držiteľ takéhoto preukazu je oslobodený od poplatku, ale nevieme či sa to vzťahuje aj na manželom ako v našom prípade. Prosím o čo najskôršiu odpoveď.
Ďakujem.
Naposledy upravil merry123789 : 18.10.18 at 08:59
misoft http://www.autora.sk/zz/1951/105/#se...denie_a_in_avy
využiť znenie §10 ods.3
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Od poplatku za vydanie stavebného povolenia NA ZMENY dokončených stavieb na bývanie sú oslobodení držitelia preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím alebo preukazu fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím so sprievodcom.

    http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/s...skasiruju.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    merry123789 Ďakujem toto sme vedeli aj pred tým, ide mi o to že sa v našom prípade nejedná o “zmenu” ale o vydanie stavebného povolenia. Takže stále neviem odpoveď na moju otázku.
    buchač Hm...a čo nie je na tom jasné ?

    Keďže sa nejedná o zmenu, tak sa predsa za vydanie povolenia poplatok zaplatí.

    Či ???
    merry123789 To kde žijete???! Jasné že sa platí
      zbaliť

    Oslobodenie od platby správneho poplatku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.