Zavrieť

Porady

Vyplatenie PN od zamestnávateľa

Dobry den, chcela by som sa spytat na vyplacanie PN ak pracuje osoba v 12 hodinovych zmenach. Ma narok, ak je na PN na 10 dni od zamestnavatela na vsetky, ci len na tie, ktore ma napisane v rozpise ako 12? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nahrada prijmu pocas DPN sa vyplaca za kalendárne dni.
    janodana1 Ďakujem, no nejde mi do hlavy, prečo nám potom, ak ideme na PN, povedali, že máme zaplatené len dni, ktoré máme v rozpise odpracovať...teda robíme denná, nočná, 2x voľno a opäť denná, nočná...
    Takže za týždeň, t.j. 7 dní zaplatia 7x7,5 hodiny? T.j.52,5?
    Katy a R zabudni na hodiny! NM dostaneš za kal. dni! ... a samozrejme dávka je počítaná z VZ a ten je počítaný na 30 resp 31 dní v mesiaci!

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je rozdiel, co sa ti pocita ako vymeskane zmeny kvoli PN a aku dostanes nahradu:
    Vymeskas len tie zmeny, ktore si inak mala odpracovat.
    Nahradu prijmu dostanes za kalendarne dni.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janodana1 Tak to viem, že kal.dni, ale nám tvrdia, že ak mám PN na 4 dni, tak len tie dni mi zaplatia, ktoré mám na rozpise, čiže len 2 dni...no ale od Dr.PN na 4 dni, tak by to tak malo byť, ak teda dobre tomu rozumiem, a aj som si to tak myslela, len nám tlačia kaleráby?!
    Dav Tvrdia zle.
    Mila123 Janodana1, opýtaj sa u Vás v práci,ak by si čerpala napr. náhradné voľno, teda nebila by si v práci nemáš nárok na PN? alebo bola by si mala nahlásenú D, ani vtedy by ti nezaplatili prvých 10 kalendárnych dní PN?
    prepáč, ale mútia vodu u Vás v práci.....
      zbaliť

    Vyplatenie PN od zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.