Zavrieť

Porady

Občianske združenie a pôžička

Občianske združenie funguje pri základnej škole, kde som štatutárkou. Máme v pláne požiadať samosprávny kraj o nenávratnú finančnú dotáciu. Dotáciu dostaneme až po zaplatení a predložení faktúr, na čo sme žiadali. Občianske združenie momentálne nemá k dispozícií takú sumu, takže ani nebude vedieť dopredu zaplatiť faktúry. A keď faktúra nie je zaplatená, ani nevieme vyúčtovať dotáciu, tým pádom nedostanem žiadanú sumu....Moja otázka znie, ja ako štatutár môžem požičať bezúročne peniaze na zaplatenie faktúr pre občianske združenie dovtedy, kým samosprávny kraj nepreplatí tie faktúry? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majkah30 je offline (nepripojený) Majkah30

    Majkah30
    Išlo by o bezhotovostný vklad na účet vo forme bezúročnej pôžičky predpokladám. Takúto pôžičku poskytnúť môžete, ale treba brať do úvahy skutočnosť, že by ste bola vnímaná ako blízka osoba a bolo by potrebné viesť transferovú dokumentáciu.
    adretti ďakujem pekne za odpoveď...samozrejme išlo by o bezúročnú pôžičku. Na transferovú dokumentáciu som ani nemyslela, ale v tom prípade potom pôžičku neposkytnem ja, ale manžel, alebo iná osoba...

    info11 je offline (nepripojený) info11

    info11
    Bezúročná pôžička neexistuje. Do zmluvy o pôžičke musíte zakomponovať úrok, ktorý stanovuje NBS a ktorý sa odvíja od inflácie. Aj keď tento úrok do zmluvy neuvediete, je zákonom daný. Jeho aktuálnu výšku nájdete na www.nbs.sk . V prípade neskoršieho vymáhania dlhu (v prípade ak občianske združenie od štátu pôžičku nedostane), musí veriteľ vymáhať aj tento úrok. Vo vašom prípade ide ale jednoznačne o účelové konanie ako pôžičku získať a doporučuem zvoliť iný krok.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft
    http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    "Slušnosť, čestnosť a priateľský prístup
    Nevykrikujem - za vykrikovanie sa často považuje písanie veľkým písmom či iné zvýrazňovanie textu. Zvýrazňovanie a formátovanie textu sa používa len ak ide o zdôraznenie odborných informácií, nie vo voľnej diskusii, alebo pri zviditeľňovaní svojich názorov."
    Takže - nekrič tu na nás!
    adretti Ďakujem za odpoveď, ale podľa ktorého zákona neexistuje bezúročná pôžička? Kde to nájdem? O bezúročnej pôžičky je veľa popísané, len som nevedela, či ja ako štatutár môžem požičať, alebo nie. Peniaze združenie potrebuje iba na max. 2 mesiace, kým nedostane dotáciu, nechcela by som za túto pôžičku brať úroky, nakoľko všetky centy potrebuje združenie/škola.
    Majkah30 ak ešte aktuálne pozri, veľmi dobre napísané: https://ludskourecou.sk/2016/07/dota...irmy-rizikove/
    adretti ďakujem pekne, naozaj dobrý článok!!
      zbaliť

    Občianske združenie a pôžička

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.