Zavrieť

Porady

Praca vo sviatok a dovolenka

Moze zamestnavatel prikazat pracu vo sviatok zamestnancovi, ktory ma flex time a v pripade ze nepride, moze mu dat na tento den dovolenku. Jedna sa o administrativnu poziciu.
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Ide o rovnomerne rozbehnutý pracovny cas?
dada432 Ano, 40 hod. prac. tyzden
veronikasad Z akeho dôvodu ma administrativny pracovník vo sviatok pracovat?
dada432 Tak toto nam nikto nepovedal, odsuhlasila to zamestnanecka rada, bez nahradneho volna, s priplatkom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Pokial prikaz na pracu vo sviatok je v sulade so Zakonnikom prace (co by naznacovalo aj odsuhlasenie ZR), tak moze.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Moze nariadit pracu alebo vykázať dovolenku?
    dada432 ZR podla mna vobec nema pravne vzdelanie a podla mna administrativne prace nespadaju do vynimiek v Zak. prace.....
    veronikasad Ja nechápem, pokial ide o rovnomerne rozvrhnuty pracovny cas, prečo by si zamestnanec mal čerpať dovolenku. Pracujes v pondelok-piatok, mas mesacnu mzdu a ak padne sviatok na pracovny den a neprides do prace, výkazu ti dovolenku? Mesacny fond pracovneho casu mas dodrzany? Alebo vo sviatok nadrabate chybajuce hodiny?
    dada432 Nic sa nenadraba, presne vsetko ako pises, iba vyroba nestiha plnit plany, tak chcu nahnat do roboty vsetkych
    ivka70 Pretoze mate normalnu zmenu vo sviatok, nie sviatok, za ktory by ste dostalii nahradu mzdy. Kedze vsetci mate v ten den pracovat, ten, kto do prace nepride, musi mat ten den inak ospravedlneny, napr. dovolenkou.
    dada432 Ale my nie sme zmenovi zamestnanci
    veronikasad Mas hodinovú alebo mesacnu mzdu?
    dada432 Mesacnu
    ivka70 To nie je o zmenovych pracovnikoch, je to o tom, ci sa zamestnavatel rozhodne zrusit vasu zmenu vo sviatok alebo nie. On sa rozhodol ju nezrusit, lebo ma zavazne dovody na to, aby ste aj vo sviatok pracovali.
    Riesit nozete to, co dovody su v sulade so zakonnikom prace alebo nie.
      zbaliť

    Praca vo sviatok a dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.