Zavrieť

Porady

Priemerný zárobok - aké obdobie?

zamestnanec pracoval vo firme 3 roky, potom zamestnávateľ rozviazal s ním pracovný pomer. Zamestnanec to dal na súd ako neplatné rozviazanie pp a súd vyhral. Súd určil zamestnávateľovi, že musí zaplatiť zamestnancovi náhradu mzdy. Za aké obdobie mám vypočítať priemerný zárobok a akým spôsobom?
Naposledy upravil marions : 23.10.18 at 04:44
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla Zakonnika prace - kedze v predchadzajucom stvrtroku nepracoval, pocitas pravdepodobny priemerny zarobok podla posledneho definovaneho zmluvne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Takže posledný odpracovaný štvrťrok? Ten súd trval tri roky.....A ráta sa štvrťročný? Teda podľa posledného odpracovaného štvrťroka? On pracoval, potom bol na PN dva mesiace.....V decembri mal PN a od vtedy už nepracoval.... Mám vypočítať priemerný zárobok zo 4. Q.? Alebo z HM v pracovnej zmluve?
    ivka70 nie, nemozes brat posledny odpracovnay, ked pocitas teraz, vypocitasd pravdepodobny.... podla zmluvy
    marions Ďakujem veľmi pekne....prepáčte, že som taká otravná , ja to robím prvý krát a neviem sa s tým pohnúť.........tak hrubú mzdu z pracovnej zmluvy vydelím počtom dní ktorého štvrťroka?
    marions A nemala by som to počítať samostatne za december s priemerom z 3. štvrťrok, samostatne za január - marec s priemerom za 4. štvrťrok a od a od apríla s pravdepodobným zárobkom? A ten sa bude rátať z HM zo zmluvy : počet dní v 1. štvrťroku?
    A prosím ešte k výpočtu: je správny výpočet, že hrubú mzdu očistím o náhradu za dovolenky a vydelím počtom skutočne odpracovaných dní?
    marions Môžem poprosiť o odsúhlasenie výpočtu?
    marions Môže byť , že keď hrubá mzda je 930,-€ tak predpokladaný priemerný hodinový zárobok napr za štvrťrok , ktorý má 520 hod je 5,3654€ a za štvrťrok, ktorý má 512 hodín je 5,4492€?????
      zbaliť

    Priemerný zárobok - aké obdobie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.