Zavrieť

Porady

Môže mi sociálna poisťovňa zobrať invalidný dôchodok ak pracujem.

Dobrý deň/Ahojte.
Hľadám tu reálnu skúsenosť s invalidným dôchodkom a opätovným posúdením invalidu.
V roku 2016 my bol uznány ID v miere 80%.
Diagnóza ( zhubný nádor pod obličku/chemoterapia nebola potrebná/a + veľký problém s hojenim rád ide o imunnodefekt ) .
Strašné dlho a ťažko sa mi hoja všetky rany. Ak idem náhodou pod nôž tak PN som 3-5 mesiaca. Som pravidelne sledovany urológ, nefrolog,onkolog,imunolog.
Teraz po 2 rokoch má volajú na posúdenie zdravotného stavu a neviem čo asi očakávať.
Môže sa stať že má dajú po % stránke ? Alebo mi ho celý zoberú ?
Imunológ mi napisal papiere že môj zdravotný stav má ďalšiu prognózu nepriaznivú.
A minulý rok som sa zamestnal ako vrátnik v jednej firme. Môže to byť problém že kôli tomu mi ho vezmú.?
Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
Prajem pekný zvyšok dňa.
veronikasad máš v lekárskom posudku onkologa formulku "ochorenie v remisii" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Samotné zamestnanie nie je dôvodom na zníženie % invalidity. Po dvoch rokoch zvyknú ID prehodnocovať, pri onkologických ochoreniach, v závislosti od aktuálneho zdravotného stavu, % invalidity znižujú. Poznám prípad, keď žene po odstránení oboch prsníkov po dvoch rokoch znížili invaliditu na 65 % - v praxi to znamená, že jej začali vyplácať len 65 % z pôvodného ID.

    Celý ID ti určite nezoberú, len suma na výplatu bude podstatne nižšia. Voči rozhodnutiu posudkovej komisie sa môžeš odvolať.
    Basillio 012 Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Môže mi sociálna poisťovňa zobrať invalidný dôchodok ak pracujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.