Zavrieť

Porady

Ako vypočítam hodinovú mzdu pri 32,5 hod. týždennom čase?

Chceme zmeniť služby vrátnikom a vychádza to 3x 11,5 hod. do týždňa = 34,5 / 5 = 6,9 hod. na deň. Dáme 6,5 x 5 = 32,5 hod. kratší prac.čas,zvyšné hodiny pôjdu do nadčasov. neviem vypočítať minimálnu hodinovú sadzbu. Ďakujem za radu.
7 komentárov     zbaliť
ivka70 Minimalna hodinova mzda je dana zakonom, podla stupna narocnosti prace, tu netreba pocitat.
Nehladas nahodou minimalnu mesacnu mzdu? Aky maju stupen narocnosti prace? Aky je standardny tyzdenny pracovny cas vo firme 40 hodin ci 37,5 hod.??
Iveta1 Hladám minimálnu hodinovú mzdu ...... stupen NPpre vrátnika je 1........ týždenný prac.čas vo firme je 40 hod., neviem či mám použiť minim.hod.mzdu pre prvý stupeŇ tj od 1.1.19 2,9890 pre 40hod.týž čas, alebo sa vypočíta, a to neviem ako
ivka70 Minimalna hodinova mzda je HODINOVA, teda plati za KAZDU HODINU, bez ohladu na dlzku uvazku. Prepocet robis len pri mesacnej mzde a inom uvazku.
Naozaj si mzdar?
Iveta1 Nie som mzdár, ja len vychádzam z toho, že pri 37,5 hod.prac.čase je minim.hod.mzda od 1.1.19 - 3,1883 €, tak aká je potom pri 32,5 hod.prac.čase?
ivka70 Prepac, mas to napisane v profile, ze mzdarka si.
Ak bude dohodnuty tyzdenny pracovny cas 1 hodina, bude minimalna hodinova mzda 119,56 EUR? Co myslis? Nejde v tomto pripade o kratsi uvazok, a riadis sa tym, aky je tyzdenny pracovny cas vo firme?
Iveta1 Dakedy dávno som robila mzdy a teraz som v tom trochu neistá. Aj tak Ti ďakujem ivka70
veronikasad aký týždenný fond pracovného času máte vo firme (stanovený Kolektívnou zmluvou alebo interným predpisom) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak je tyzdeny pracovny cas vo firme 40 hod., tak aj pri 32,5 hodinovom pracovnom uvazku plati pre 1. stpen narocnosti prace hodinova mzda od 1.1.2019 2,9890 EUR.

    Ako vypočítam hodinovú mzdu pri 32,5 hod. týždennom čase?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.