Zavrieť

Porady

môže riaditeľ alebo člen správnej rady neziskovky pomáhať neziskovke vykonávať neziskovú činnosť?

Ahojte,

ak to tu už niekde je, tak sa ospravedlňujem. Viete mi povedať ako to je s neziskovou organizáciou a jej neziskovou činnosťou?

Podľa zákona musí mať n.o. riaditeľa, revízora (alebo dozornú radu) a 3 členov správnej rady. Riaditeľ môže poberať plat, kt. mu schváli správna rada, a správna rada je bezodplatne, majú len právo na preplatenie preukázateľných výdavkov.

Moja otázka je: Môžu týto "funkcionári" sa spolupodieľať na neziskovej činnosti, alebo potrebuje neziskovka okrem daných 5 ľudí nájsť ďaľších, ktorí budú vykonávať dané neziskové činnosti, podľa vzoru "dejte mi lidi, já to udělám"?

V zákone som to nenašiel, a nemám s tým skúsenosti.

Ďakujem za Vaše skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Môj názor je, že musí ísť o osobitné osoby. Lebo nie je možné, aby osoby v kontrolnom orgáne kontrolovali sami seba..
    matelk0 ahoj, áno neziskovka musí mať minimálne 5 ľudí, ktorí vykonávajú každý svoju funkciu (riaditeľ, revízor, správna rada), to je presne aj v zákone definované.

    moja otázka je, či týchto 5 ľudí môže takisto vykonávať tie činnosti, pre ktoré bude neziskovka vytvorená, alebo potrebujú ďalšieho človeka, ktorý nie je v žiadnom orgáne neziskovky.
    profesional Podľa mňa nemôžu. Lebo by šlo o funkčný konflikt záujmov. Lebo nie je prípustné, aby títo ľudia kontroloval sami seba.

    môže riaditeľ alebo člen správnej rady neziskovky pomáhať neziskovke vykonávať neziskovú činnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.