Zavrieť

Porady

PN

Môžem prerušiť PN keď som išla na PN z chrípkou a teraz mám problémy z kĺbom chcela by som prerušiť na jeden deň ten deň by som riešila LP
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Co je LP?
Jaja babka Lekárske potvrdenie jednodňové návšteva lekára. Tých 11 dní dovolenky som mala zaplatené ešte z minimálnej mzdy z roku 2016 keďže viac nezarabam ako minimálnu mzdu
ivka70 dovolenky??
veronikasad Priemerny zarobok nemoze byt nizsi ako aktualna minimalna hodinova mzda. Ak si dovolenku cerpala v roku 2017, nemohla to byt minimalna mzda z roku 2016.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jaja babka Aj keď ukončím tú prvú a dám sa vypísať dňom 30 januára. 31.januara dám do zamestnania LP a od 2.2 by som nastupila na PN od začiatku?
    Tweety Ukončenie a prerušenie nie je jedno a to isté. Dáś sa vypísať? To o tom nerozdodujú lekári? DPN je na kalendárne dni.
    veronikasad Preco to chces urobit? Dalsich 10 dni bude platit zamestnávateľ nahradu prijmu...
    Jaja babka Rozhodujú ale potrebujem inú diagnózu
    Tweety Navštív lekára, on pošle na odbornė vyšetrenie a uvidíš ako to bude postupovať.
    Jaja babka Preto lebo mi zamestnávateľ rátal počas celého roka vymeriavací základ z 11 dní z dovolenky a to mi vyšlo 8 eúr na deň preto že som bola v roku 2017 celý rok na PN z bedrovym kĺbom potom operácia a výmena kĺbu celý rok som pracovala v roku2018 ale chrípka má chytila 31.12 2018 nerátali mi vymeriavací základ z roku 2018 ale iba z tej dovolenky za 11 dní
    Mila123 ukončenie PN je záležitosťou aj lekára aj pacienta/ v tomto prípade zamestnanca, a ak sa zamestnanec rozhodne ísť do práce, lekár zapíše do dokumentácie , že pacient chcel na vlastnú žiadosť ísť do práce
    ale teraz nechápem, prečo chceš jednu PN ukončiť a druhú začať, kvôli dg? čo je podľa mňa hlúposť, stratíš na prvých 10 dňoch (ibaže vám zamestnávateľ platí nad zákonnú povinnosť)
    Jaja babka Chcela som vyšší vymeriavací základ ktorý by mi počítali z roku 2018 kde som robila celý rok a za vyššiu minimálnu mzdu
    Jaja babka Iba 3 dní lebo aj zamestnávateľ platí od 3 dňa 55%z vymeriavacieho základu
    Mila123 jasne, vysvetlila si to.....
    teda dohodni sa s lekárom, podľa mňa ti vyhovie
    Tweety 55% je až od 4dňa.
    Jaja babka Ďakujem za rady veľmi stabilný má podporili
    Jaja babka Áno od 4 dňa takže stratím 3 dní a dakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.