Zavrieť

Porady

e-kasa podnikám sám pre seba

Dobrý deň, prosím Vás ako by ste riešili situáciu ... som majiteľ obchodu so zmiešaným tovarom, nemám zamestnanca, robím všetko sama, objednávky, aj predávam....vlastne z toho aj žijem. Teraz ked bude všetko elektronicky, to ked si aj sama u seba vezmem keks, alebo kura, musím ho dať znova cez pokladnu?? ved vlastne zaplatim akože sama sebe a odvediem aj dan 2x!! Poradte ako to robíte vy. Dakujem
7 komentárov     zbaliť
veronikasad Doteraz si to ako robila? Preco si myslíš, ze to zdanis dvakrát?
poziarnicka no lebo ked kupim zaplatim DHP, potom nacením a ked dám cez kasu zaplatim znova...teraz ked si vezmem minerálku, tak j nedám cez pokladnu, ved som ju už raz kupila
veronikasad ale tu DPH-čku na vstupe ti daňový úrad predsa vracia cez daňové priznanie.
veronikasad si platitelom DPH ?
poziarnicka ano som
veronikasad Potom moja odpoveď neplatí, to je pre neplatcu DPH
jslancik niekto očividne nechápe princíp DPH... áno, je rozdiel, ukradnúť tú minerálku (z vl. obchodu), a kúpiť si ju...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tovar použitý na osobnú spotrebu nie je výdavkom ovpl.základ dane.
    Ak nie si platitelom DPH, postupuj takto :

    Tovar použitý pre osobnú spotrebu si eviduj v nejakom zošite (každý mesiac samostatne) - názov, množstvo, jednotková cena s DPH, celková cena s DPH.
    Na konci konci každého mesiaca spočítaj, daj účtovníčke alebo ak si robíš účto sama, cez interný doklad zaúčtuješ ako storno výdavku OZD, v členení tovar. (s mínusovým znamienkom)

    V takomto prípade nemusíš evidovať cez ERP.

    jslancik je teraz online jslancik

    bez servítky jslancik
    neviem, prečo by sa malo niečo meniť. jedine ak si si to doteraz iba brala bez vystavenia dokladu, tak si mala DPH iba na vstupe (ak vôbec). ak si to teraz normálne predáš (napr. s maximálnou zľavou), tak budeš mať DPH aj na výstupe (ale minimálnu oproti tej na vstupe). to je asi jediný správny spôsob. iné sú už na hrane či za hranou zákona. škodové protokoly atď. ale o tom nie je porada, aby sme niekomu radili, ako kľučkovať medzi paragrafmi.

    e-kasa podnikám sám pre seba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.