Zavrieť

Porady

Vedel by mi, niekto poradiť čo je toto za vec?

Našiel som to v jednej starej budove.Viedlo k tomu 220 V a z toho kábel dvojlinka, ktorý bol ukončený ničím.Useknutý.
IMG_20190201_171503.jpg  
IMG_20190201_171610.jpg  
IMG_20190201_171656.jpg  
IMG_20190201_171632.jpg  
IMG_20190201_171445.jpg  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Tipujem že poistková+odrušovacia skrinka. Chýbajú tam poistky v päticiach, a v tej hranatej diere s kontaktami by mohol byť ten kondenzátor, teda keby tam bol.

    Tak som sa opýtal odborníkov, mala by to byť ochrana drôtových vedení pre dlhé trasy. Dali sa doplňovať o prepäťové aj o prúdové poistky.
    Naposledy upravil PotPalo : 15.02.19 at 09:14
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Brunos Ďakujem za info.Ja som si myslel, že je to nejaký trafo zvonček alebo nejaký oznamovateľ niečoho-únik plynu alebo tak nejak.
    Ďakujem ešte raz.
    PotPalo Zvyčajne sa to používa na ochranu telefónneho vedenia (proti blesku a tak). Prečo by to niekto napájal na 220V netuším, je to mätúce.
    Brunos No ono išiel z toho starý hrubý drôt.Niečo ako CYKY 1,5.A ten smeroval cez drevený rám okna von a tam bol ukončený na takej starej konzole pod strechou..Preto som si myslel, že to bolo 220V.Pravdepodobne som sa mýlil.Ďakujem .
      zbaliť

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Hlavne to dobre odloz. Bola by skoda stratit taku vecicku.
    Brunos Mám to odložené.Mám rád takéto staré veci.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Na vojne sa to volalo bleskoistková skriňa .Používalo sa to na pripojenie telefónnej linky pri vstupe do budovy, stredná skrutka bola pripojená k uzemneniu cez pozinkovaný drôt. Vkladali sa tam bleskoistky zelenej,alebo hnedej farby - bola na nich značka pozor rádioaktívne a nemali sme ich nosiť vo vrecku...
    Brunos Bolo to nainštalované asi vo výške nad dva metre.To asi nebude ono.Či?

    Vedel by mi, niekto poradiť čo je toto za vec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.