Zavrieť

Porady

Ako postupovať ak chcem kúpiť pozemok v obci?

Dobrý deň,
uvažujem o kúpe pozemku v obci no je to pre mňa hotová španielska dedina.
Chcel by som sa preto spýtať na názory a skúsenosti Vás.
Ako už som spomínal, chcem si kúpiť pozemok na výstavbu rodinného domu v jednej nemenovanej obci.
Obec má vypracovaný územný plán a počíta v ňom s vybudovaním novej ulice s cca 30 rodinnými domami. Viem, že to bude trvať ešte nejaký ten rok a o pozemky je veľký záujem. Preto by som to chcel poriešiť čo najskôr.
Problém je, že sa v tomto absolútne nevyznám.
V územnom pláne nie sú zakreslené presné parcely, ich čísla, ani cca kde by RD mali stáť, len priestor určený na výstavbu rodinných domov a komunikácie.
Neviem sa nijak dopracovať ku konkrétnym parcelám a v podstate ani k informácii, či sa vôbec dajú odkúpiť.
Za starostom obce som zatiaľ nebol, keďže vôbec neviem ako k tomu pristupovať a nechcem vyzerať ako blbec.
Viete mi prosím Vás poradiť čo treba robiť, ak mám záujem o pozemok v danej obci v rámci tejto plánovanej ulice?
Ďakujem.
sosak Kto iný ako starosta obce by mal vedieť kde a kedy sa bude v obci stavať?
vicktor Referent(ka) na stavebnom odeleni, clen stavebnej komiesie, vsetecni obcania, ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    otvor si MAPKU ... nájdi tú ulicu a klikni na ľubovoľnú parcelu ... nájdeš tam aj LV - aj vlastníka. Podľa toho sa zariadiš, lebo hádam je najlpšie jednať s vlastníkom - že či vôbec je pozemok na predaj? A či to už náhodou nevlastní nejaký developer ?
    https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/s...000,48.800000#
    vicktor Myslim ze ulica este neexistuje, inak dobra rada.
    Otazne ci najde velku parcelu alebo mnozstvo "slizikov".
    Katy a R tak to ozaj nevieme - či to je ešte len orná pôda, TPP - a register E? ... preto v prvom rade musí kliknúť, že čo tam je. Ale ak sa už hovorí o novej ulici - píše. že priestor je už zakreslený v UP - tak si myslím, že už je to "v pazúroch " developerov. Možno lepší prípad - ak obec vlastní ?

    Ako postupovať ak chcem kúpiť pozemok v obci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.